1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hadi gözünüz aydın engerekler çiyanlar
Hadi gözünüz aydın engerekler çiyanlar

Hadi gözünüz aydın engerekler çiyanlar

İSTANBUL - Diyarbakırspor'a Destek olmak için düzenlenen Umut Gecesine maalesef beklenen ilgi olmadı.

A+A-

Maddi imkansızlıklar, yöneticilerin beceriksizliği, kent dinamiklerinin, sorumlularının, mülki idarenin, Ticaret Odalarınn, Belediyelerin ve son olarak duyarsız zenginlerinin kaderine terkettiği Diyarbakırspor için Son Umut olarak gösterilen Destek Gecesinde yalnız bırakıldı.

Kayyum Yönetiminin canla, başla uğraşarak Destek Gecesini düzenlemek için aylardır uğraş vermelerine rağmen, geceye katılımın olmaması kulübün artık resmen kapanması için özel uğraş verildiğide gözler önüne serildi.

EMİT'E GİTTİLER, GECEYE BAHANE SÜRDÜLER

Destek Gecesi ile aynı güne denk gelen EMİT Fuarına tüm kent idarecileri, işadamları ve Ticaret Odasının topluca katılmalarına rağmen, geceye katılmamak için bahaneleri ardı adına sıraladıkları gözlerden kaçmadı.

İstanbul Topkapı Eresin Otel'de gerçekleştirilen gecenin sunuculuğunu, Diyarbakırlı Organizatör güzel sunucu Nilüfer Kurt yaparken, Kayyum Yönetimi Genel Menajeri Ramazan Kahramaner açılış konuşması ile zehir zemberek açıklamalarda bulundu. Kahramaner, gecenin düzenlenmesi için aylardır İstanbul, Ankara, Bursa ve Diyarbakır arasına mekik dokuduklarını, günlerdir gözlerine uyku girmediğini Diyarbakırlı tüm işadamı, milletvekillerine, bakanlara özel olarak ayaklarına kadar davetiye götürdüklerini belirterek, ayrıca EMİT Fuarına katılmalarına rağmen geceye gelmeyenlere "Heralde çok daha önemli işleri çıktığını" ifade etti.

GELMESİNLER DİYE ÖZEL OLARAK UĞRAŞTILAR

Kahramaner Diyarbakırspor'un bulunduğu durumdan kurtarmaya çalıştıklarını ifade ederek, Diyarbakırspor'un içinde bulunduğu durumu şöyle anlattı:

Kahramaner, "Bu kulübün ayağa kalkmaması, kurtulamaması, hatta kapanmsı için özel olarak uğraş verenlerin olduğunu maalesef bu iş vesilesiyle öğrenmiş olduk.  Geceye katılacak sanat kesimi ve işadamlarının, hatta otel görevlilerinin, sorumlularının aranarak sabote edildiğini üzülerek gördük. Burası Diyarbakır maalesef başarılı olunması ve bu kulübün kapanmasını isteyenleri sizlerin takdirine sunuyorum. Bu kulübü eksi 3 puanlardan aldık, 6 puana taşıdık. kulübün ayakta durması için ne gerekiyorsa onu yaptık. Ama maalesef Diyarbakırsporun yere çakılması için uğraşanlara karşı kent olarak yenildik, mağlup olduk.
 Diyarbakırspor, cami avlusuna bırakılmış kimsesiz çocuk konumumda bırakıldı. En son konumu ise suda boğulmak üzere olan çocuk konumundaydı. Biz takımı kurtarmaya çalışıyoruz. Kurtaramazsak bile 'bunlar düşürdü, kurtaramadı' diyemeyecek. Çünkü herkes önceki durumları biliyor. 10 maçta sıfır puan alınmıştı. Yardım amaçlı bu geceleri düzenledik. Organizesini kendi başımıza yaptık "
 
Gecenin ilerleyen saatlerinde, Tayfun Talipoğlu'na, Diyarbakırspor yöneticileri tarafından Diyarbakırspor forması hediye edildi. Dayanışma gecesi, Diyarbakır türkülerinin söylenmesi ile devam etti.

DİYARBAKIR'DA KÖR YUSUF'TA KINA KUYRUĞU OLACAK

Gecenin özel konuğu olan Diyarinsesi köşe yazarı Tayfun Talipoğlu ise, "Tayfun Talipoğlu, Diyarbakırspor'un her zaman yaşatılması gerektiğine değindi. Talipoğlu, "Eğer geçmişin çok fazla muhasebesine takılırsak bu işi fazla ileriye götüremeyiz. 2 kişi de kalsak Diyarbakırspor yaşamak zorunda. Diyarbakırspor düşer düşmez çok sorun değil. 10 kere düşer 20 kere çıkar ama biz inancımızı sağlayabilelim. Destek olmayanları da suçlayamıyoruz. Biz demek ki onlara yeteri kadar güven veremiyoruz. Burada bir kampanya düzenleyelim. Diyarbakırsporlular'dan haftada bir sigara parasını bağışlamasını isteyelim. Rica edelim. Bu bile bize yetecektir. Çünkü bu tür kampanyalar bizleri heyecanlandırır. Hem böyle bir kampanya yaparsak hem sigara karşıtı olarak dünyada bile haber olabiliriz. Örnek olabiliriz Diyarbakır benim için gerçeten çok çok özel bir yeri olan bir kent. Neredese her ay Diyarbakıra gidiyorum, uçağın daha yere değdiği an nasıl bir heyecena kapıldığımı inanın anlatamam. Hani Şarkın Parisi derler ya, bana göre yüreği bu kadar güzelliklerle dolu bu insanları sanal bir Parisle kıyaslamak haksızlık olduğunu düşünüyorum. Ben biliyorsunuz Diyarinsesi'nde yazıyorum, Diyarbakıra yakın olma adına orada çok önemli dostluklarım var, Diyarbakır'ı sevmek yetmiyor yaşamak lazım. Diyarbakırspor'un bu gecesinde yalnız kalması sizleri üzmesin, benim kafamda bazı projeler var, özellikle Tv'den canlı SMS destek programını bizzat sunarak netice alacağımız söyleyebilirim. Bunun için ben göreve hazırım," dedi.

Gecede sahneye çıkan Kadir İpek güzel türkülerle gdavetlilerden büyük alkış aldı.

Gecede daha sonra Ekin sahneye çıktı güzel sesiyle geceye renk kattı.

Diyarbakırlı olmamasına rağmen, Ünlü sanatçi nam-ı diyar Zaza dayı olarak ünlenen Ali Sürmeli'de destek gecesine katılarak moral verdi.

Efsane beyefendi kaptanımız Ayhan Doğu, Sami Mavigöz'de geceye katılanlardandı.

Gece'nin tüm masraflarını Ramazan Kahramaner ve tüm alacaklarını hibe eden yönetici Ali Güldamlası tarafından ceplerinden karşılandığı öğrenildi.

DİYARİNSESİ.ORG TAM KADRO GECEDEYDİ

Diyarinsesi.org sitesi tüm yönetim kurulu  (Celal Güney, Yılmaz Bay, Adnan Şimşek ve Faruk Şimşek), sitemiz yazarlarımız Tayfun Talipoğlu, Mehmet Aslan geceye topluca katılarak destek oldular. Gece'ye ayrıca Yılmaz Bay'ın TRT 6 Şeva Futbole Program ekibide  tam kadro yer aldılar.

Diyarbakırspor Dernekler Birliği'de geceye katılarak destek oldular.

DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL HABER İSTANBUL

HABERE YORUM KAT

1 Yorum