1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Haber Nöbeti tutan gazeteciler Büyükşehirde
Haber Nöbeti tutan gazeteciler Büyükşehirde

Haber Nöbeti tutan gazeteciler Büyükşehirde

Bölgede çatışmalı ortamda görev yapan meslektaşlarıyla dayanışmak amacıyla Diyarbakır’a gelerek Haber Nöbeti tutan gazeteciler, Eş Başkanlar Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’yı ziyaret etti.

A+A-

İstanbul’da çeşitli basın yayın kuruluşunda görev yapan bir grup gazeteci, bölgede görev yapan meslektaşlarıyla dayanışmak ve haber alma hakkını savunmak amacıyla Diyarbakır’a gelerek Haber Nöbeti tutmaya başladı.

Haber Nöbeti tutan gazetecilerden Cumhuriyet Gazetesi’nden Ayşe Yıldırım, Haberdar internet sitesinden Celal Başlangıç ve Said Sefa, Evrensel Gazetesi’nden Ceren Sözeri, Özgür Düşünce Gazetesi’nden Ergun Babahan, ETHA’dan Önder Öner, Diken internet sitesinden Tunca Öğreten ve bağımsız gazeteci Evrim Kurdoğlu, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’yı ziyaret etti. Ziyarete, kente görev yapan Türkiye Gazeteciler Sendikası’ndan (TGS) Sedat Yılmaz, Özgür Gazeteciler Cemiyeti (ÖGC) Eş Başkanları Nevin Erdemir ve Hakkı Boltan da katıldı. Ziyarette gazeteciler, gözlemlerini Eş Başkanlarla paylaşırken, bölgede yaşananlarla ilgili görüş alışverişinde bulundular.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler