1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Güvenlik önlemleri hat safhada
Güvenlik önlemleri hat safhada

Güvenlik önlemleri hat safhada

DİYARBAKIR- PKK'lı Mahsum Korkmaz'ın heykelinin indirilmesinin ardından bölgede gerginlik her geçen gün artıyor.

A+A-
Diyarbakır'da güvenlik güçleri kritik ilçelerde güvenlik önlemlerini artırdı. 15 Ağustos'ta Mahsum Korkmaz'ın heykelinin açılışının yapılmasının ardından Diyarbakır Valiliği tarafından heykelin yıkılması için suç duyurusundan bulunuldu.
 
19 Ağustos günü güvenlik güçleri düzenledikleri kapsamlı operasyon sonucunda heykel indirildi. Heykelin indirilmesi esnasında biri asker kaza kurşunuyla şehit olurken, bir sivil de hayatını kaybetti.
 
Olayın yaşanmasının ardından başta Diyarbakır olmak üzere bölgenin bir çok ilinde gerginlik yaşanmaya başladı. Dün Diyarbakır'da Silvan, Lice ve Kocaköy ilçelerde bulunan jandarma karakollarına saldırılar düzenlendi. Kritik ilçelerde kaymakamlık, karakol, lojman gibi yerlere bugün saldırı yapılacağının istihbaratını alan jandarma yetkilileri bu yerlerde güvenlik önlemlerini artırdı.
 
ATATÜRK BÜSTLERİ KORUNUYOR
 
Mahsum Korkmaz'ın heykelinin indirilmesinin ardından bir grup tarafından bir çok yerde Atatürk büstleri indirildi. Okullar, şehir meydanları, kamu kurum kuruluş önlerinde olan Atatürk büstü polis tarafından yoğun önlemleri almış durumda. Lice ilçesinde bulunan Atatürk büstü, sivil polisin koruması yanı sıra MOBESE'den de izleniliyor.
 
(ÜN-YRT-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT