1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. GÜSİAD iddialı başladı
GÜSİAD iddialı başladı

GÜSİAD iddialı başladı

Son yıllarda hızla gelişen ve büyüyen Diyarbakır'da, kısa Adı GÜSİAD olan Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Derneği hizmete girdi.

A+A-
Oldukça geniş bir yelpazede farklı SİAD'lar ve STK'ların faaliyet gösterdiği Diyarbakır'da, Güneydoğu Sanayici ve Genç  İşadamları Derneği (GÜSİAD) derneği de resmi olarak kuruluşunu tamamlayıp çalışmalara başladı.
 
Yönetim Kurulu Başkanlığını  Sabahattin Ekin,  Başkan yardımcılığını ise Yılmaz Keyeoğlu'nun yaptığı, GÜSİAD'da, üyeliklere ise Ferda Saruhan, Edibe Yavuz, Bayram
Mücde, Recep Elelçi, Zeynep Ekin seçildi. 
 
Güneydoğu Sanayici ve Genç  İşadamları Derneği (GÜSİAD) yönetim kurulu başkanı Sabahattin Ekin, yaptığı Açıklamalarda şu görüşleri dile getirdi:
 
'VİZYONEL BİR BAKIŞ AÇISIYLA SORUNLARIN KALICI VE KÖKLÜ ÇÖZÜMLERE KAVUŞMASI, EN BÜYÜK HEDEFİMİZ'
 
'Sivil Toplum Kuruluşları (STK), takdir edersiniz ki, halk ve devlet kurumları arasında köprü görevini icra eder. STK'lar bunların yanı sıra, üyelerine ve geniş halk kitlelerine vizyonel bir bakış açısı sağlamayı hedefler. Özellikle içinde bulunduğumuz 21'nci yüzyılda önemli bir kavram olan, günümüzde giderek yaygınlaşan Sivil Toplum Kuruluşları, farklı düşüncelere sahip, aynı hizmet amacında birleşen bireylerin bir araya gelerek, var olan problemleri çözmek ve çözüm noktasında, çıkar amacı gütmeden, bağımsız olarak çalışan kuruluşlardır.
 
STK'lar her alanda faaliyet gösteren sosyal, kültürel, politik, hukuki ve gönüllülük esasına dayalıdır. Bu doğrultuda, bir toplumda ekonomik, sosyal, kültürel ve eğitim  gibi sıkıntıların çözüm noktasında daha doğrusu, bu sorunların giderilmesinde ses duyurmada STK'lar büyük rol oynamaktadır.
 
STK'ların varlığı, toplumdaki gücün örneğidir ve tartışılamaz bir gerçektir. Halk ve devlet kurumları arasında büyük bir köprüdür. Hızla değişen bu global dünya'da toplumun sorunlarını dile getirirken, kendi ideolojilerini yansıtmadan örgütlenebilen ve bunu kâr amacı gütmeksizin, o toplumun kalkınmasında öncülük eden STK'lar, günümüzde yaşanan ekonomik kriz ve toplumsal etkilerin bir nevi azaltılmasında büyük görevler üstlenmektedir. 
 
Bu hedefler doğrultusunda GÜSİAD olarak, iş dünyasına sesimizi duyurmak ve sinerji oluşturmak Amacıyla Diyarbakır'ımıza hizmet etmek, vizyonel bir bakış açısıyla sorunlara kalıcı ve köklü çözümler üretmek Amacıyla kurduğumuz bu derneğimizi kısa sürede oldukça geniş bir tabana yaymak amacındayız.
 
Diyarbakır'ın kalkınması için çalışmalar yapmak ve olabildiğince katkılar sağlamak istiyoruz. Bu hedefler doğrultusunda kapımız halkımıza açıktır elimizden geldiğince insani çalışmalar yapmak için gayret edeceği. Irkı dili, dini kim olursa olsun herkese eşit mesafede davranacağız. Yönetim kurulu üyelerimiz de son derece başarılı ve çalışkan insanlardırlar. Daha doğusu güzellikleri yansıtacağız, el birliğiyle bu kadim şehre hizmet etmek için çaba göstereceğiz'.
 
(Diyarinsesi.org YA MY)

HABERE YORUM KAT