1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Gürkan Uygun (Memati) HAYATI - BU ŞEHİR GİRDAP GÜLÜM (Video)
Gürkan Uygun (Memati) HAYATI - BU ŞEHİR GİRDAP GÜLÜM (Video)

Gürkan Uygun (Memati) HAYATI - BU ŞEHİR GİRDAP GÜLÜM (Video)

Gürkan Uygun (Memati) HAYATI - BU ŞEHİR GİRDAP GÜLÜM (Video)

A+A-

Gürkan Uygun (Memati)

1974 yılında İzmit\'te doğdu. Lise yıllarında tiyatro ile tanıştı, 1990 yılında ise amatör tiyatroya başladı.

Tatlı Kaçıklar, Affet Bizi Hocam, Böyle mi Olacaktı, Şapkadan Babam Çıktı, Deliyürek adlı dizilerde rol aldı. Fasülye adlı 35\'lik sinema filminde oynadı. 7 yıl Dormen tiyatrosunda oyunculuk yaptı.

Özelikle Etnik müzikleri ve dünya müzikleri dinlemeyi çok seviyor.

Resim, karakalem çizim ve ufak heykelcikler yapıyor. Bu konularda herhangi bir eğitim almamış. Bunların dışında klarnet çalmak istiyor. Evindeki aksesuarları ve kullandığı eşyaları kendi yapmayı seviyor.

Kurtlar Vadisi\'nden sonra insanların sevgisini kazandı. Bundan çok büyük keyif duyuyor. İnsanlar onu Kurtlar Vadisi ile tanıdı. Bu dizi sayesinde beğenilen bir oyuncu oldu. Hayatında olumlu ve güzel değişiklikler oldu.

Televizyon dizilerinde rol almaya 1995 yılında başladı. Kurtlar Vadisi ekibiyle de Deliyürek döneminde tanıştı. Deliyürek\'in ardından bu dizi için düşünüldü. Kurtlar Vadisi\'ne başlaması da bu şekilde oldu.

Memati KimdirÇocukken işlediği bir cinayet yüzünden uzun yıllar hapiste yatmıştır. Mafyanın çeşitli mevkilerinde tetikçilik yapmıştır. Polat Alemdar\'la tanıştıktan sonra onun için çalışmaya başlamıştır.

Sinirli ve aceleci karakteri yüzünden, olayları bütün olarak incelemek yerine kestirmeleri kullanmayı tercih eder. Hiçbir bilgisi olmamasına rağmen, Irak ve Irak\'ta yaşayan insanlara karşı önyargılıdır. Memati için, Polat Alemdar\'ın istek ve emirleri her şeyin üstündedir. Polat Alemdar\'ın hizmetindeyken, artık bir mafya tetikçisi değil silahlı bir vatanseverdir. Doğrudan sonuca ulaşma yeteneği onun en önemli özelliğidir. 

FilmografiKurtlar Vadisi Irak, Memati, 2005Çarpışma, Musta, 2005Şapkadan Babam Çıktı, Kerem, 2003Kurtlar Vadisi, Memati, 2003Aşkım Aşkım, 2001Fasulye, Koruma, 1999Yılan Hikayesi, Bölüm Oyuncusu, 1999Deli Yürek, Cihan, 1999Affet Bizi Hocam, 1998Hoşçakal Yarın, 1998Tatlı Kaçıklar, Tolgahan, 1996Çiçek Taksi, Konuk oyuncu, 1995