1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gurbette kazandığını hırsızlara kaptırdı
Gurbette kazandığını hırsızlara kaptırdı

Gurbette kazandığını hırsızlara kaptırdı

İstanbul'da inşaatlarda çalıştıktan sonra Diyarbakır'ın Silvan ilçesine gitmek üzere yola çıkan ve Adana Otogarı'nda otobüs mola verdiğinde ihtiyaç gidermek için inen bir kişinin 7 bin 600 lirası çalındı.

A+A-
Edinilen bilgiye göre olay, merkez Seyhan ilçesi, Fevzipaşa Mahallesi'nde bulunan otogarda meydana geldi. İddiaya göre, Mustafa Süleymanoğlu (37), bundan 6 ay önce Diyarbakır'ın Silvan ilçesinden İstanbul'a inşaatlarda çalışmaya gitti.
 
Evli ve çocukları olan Süleymanoğlu İstanbul'da bir süre çalışıp para biriktirdikten sonra memleketine dönmek istedi. Otobüsle Diyarbakır'ın yolunu tutan Süleymanoğlu, otobüs Adana otogarında mola verdiği sırada ihtiyaç gidermek istedi. Ancak bu arada yanına gelen iki kişi Süleymanoğlu'nun kolundaki, içinde 7 bin 600 lira para olan çantayı alıp kaçtı. Süleymanoğlu hırsızların arkasından koştu ancak zanlıları yakalayamadı. Bunun üzerine hemen polisi arayarak haber verdi. Olay yerine gelen polis, müştekiden eşkali alarak zanlıları arama çalışması başlattı.Süleymanoğlu, İstanbul'da inşaatlarda çalışıp kazandığı parayı çaldırdığını, 1 kuruş parası kalmadığını söyledi.

HABERE YORUM KAT