1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Gurbetçiye de devlet altını
Gurbetçiye de devlet altını

Gurbetçiye de devlet altını

Başbakan'dan gurbetçiye 2 müjde birden geldi. Yurt dışında doğum yapan anneye, üç çocuk için 1.300 lira ödenecek. Çeyiz hesabına yüzde 15 devlet katkısı, gurbetçileri de kapsayacak

A+A-
Aile Paketi'yle çalışan anneler ve anne adayları ile babalara müjdeler veren, evlenecek çiftlere destek getiren hükümet, gurbetçileri de unutmadı.
 
Başbakan Ahmet Davutoğlu, gurbetçilere de 2 müjde verdi. 'Ailenin ve Dinamik Nüfus Yapısının Korunması' programında yer alan doğum yapan anneye parasal destek ve ailelerin açtığı çeyiz hesabına çocuk evlendiğinde ortalama yüzde 15 devlet katkısı yapılması uygulamalarından gurbetçiler de yararlanacak. Başbakan Davutoğlu, önceki akşam Avrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından düzenlenen 'Berlin Buluşması'nda müjdeleri şöyle açıkladı: 
 
3 ÇOCUĞA BİN 300 TL
 
"Size 2 güzel hediye ile geldim. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız da aileye destek programından yararlanacak. Bundan sonra sadece Türkiye'de değil yurt dışında doğum yapan her anneye ilk altın devletimizden olacak. İlk çocuğa 300 TL, ikinci çocuğa 400 TL, üçüncüye 600 TL. Başkonsolosluğumuzda doğum tescil edildiğinde bu hediyeyi de vereceğiz. Babalara teşekkür edeceğiz. Evlatlarını evlendirmek istediklerinde, çocukların çeyiz hesabının yüzde 15'ini devlet hesaba yatıracak. Artık vatandaşına altın takabilen güçlü bir Türkiye var."

HABERE YORUM KAT