1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. GÜNSİAD ve TEB Kredi anlaşması imzalandı
GÜNSİAD ve TEB Kredi anlaşması imzalandı

GÜNSİAD ve TEB Kredi anlaşması imzalandı

DİYARBAKIR- Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜNSİAD) ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) arasında, Doğu Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (DOGÜNSİFED) üyelerine uygun imkanla kredi imkanı sağlayan bir anlaşma imzalandı.

A+A-

Alt limitinin 50 bin, üst limitinin ise 500 bin olduğu kredide, işadamları üç ay ödemesiz 36 ay vade ile kredi kullanabilecek. GÜNSİAD binasında anlaşmanın imza töreni öncesi bir açıklama yapan GÜNSİAD Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu, bölgede bulunan işadamlarının en temel probleminin finansa erişmek olduğunu belirterek, bölgede iş yapmanın zor olduğunu söyledi. Bedirhanoğlu, “Gerçekten de bölgede iş yapmanın bir takım sıkıntılarından bahsedebiliriz.

Bu sıkıntılardan bir tanesi de finansa erişim meselesi. Gerçekten bölgedeki sanayici ve iş adamlarının ve ticaret yapmak isteyen vatandaşların önünde en temel engellerden biri. Burada iş yapmakla batıda iş yapmanın arasında önemli bir maliyet farkının olduğunu biliyoruz. İşadamı arkadaşlarımız artık bu maliyet farkını çok fazla önemsememekte, finansmana ulaşmayı temel hedef olarak görmektedir. Bu bakımdan bugün TEB ve yine DOGÜNSİFED bünyesinde bulunan sanayici ve işadamları dernekleri ile birlikte imzalanacak protokol, bir anlamda iş adamlarımıza nefes aldıracaktır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT