1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. GÜNSİAD başkanı Sönmez'den Başbakan'a destek
GÜNSİAD başkanı Sönmez'den Başbakan'a destek

GÜNSİAD başkanı Sönmez'den Başbakan'a destek

DİYARBAKIR- Güneydoğu Dernekler Federasyonu (GÜNFİAD) Genel Başkanı ve Türkiye Gençlik Konseyi (TGK) Başkanı Rıdvan Söylemez, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek oldu.

A+A-

GÜNFİAD Başkanı Rıdvan Söylemez, Gezi Parkı olayları ve çözüm süreci konusunda, Kürtlerin AK Parti hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek olmalarını gerektiğini söyledi.

Kendisinin Kürt olduğunu ifade ettiği için bir zamanlar hor görüldüğünü anlatan Söylemez, bu bakış açısının AK Parti iktidarının gelmesiyle son bulduğunu dile getirdi. Söylemez, "Türkiye bugün başka bir Türkiye'dir.

Üstünlerin hukukunda, hukukun üstünlüğü yaşandığı bir ülkedir. Ülkemizde bir ağaç yüzünden kamuoyu meşgul edildi. Olaylar çıkardılar, polislere saldırdılar, esnaflarımızın camlarını kırdılar. Bunları yapanlar, çözüm sürecine karşı olan ve dış bağlantıların desteğiyle oldu. Türkiye şu an çok güzel bir baharı yaşıyor.

Artık bir istikrar yaşanıyor. Gencecik insanların ölüm haberlerini duymuyoruz. Dağlarda artık çiçekler yeşeriyor ve insanlar hayal çekiyor. Bu çok önemli bir süreçtir. Bizler bu bölgenin insanları Kürt halkı olarak, Sayın Başbakanımızı destekliyoruz. Bu ülkede gençler her zaman birilerinin kuklası olarak kullanıldı. Kürt halkı her zaman ezilenden yana olmuştur. Sayın Başbakanımız da bugün, Kürt sorununun çözüm için kendini siper etmiş durumda. Biz de Kürtler olarak, Başbakan için siper olmaya hazırız. Sonuna kadar bu hükümetin arkasındayız. Ülkemizi kaos ortamına sürükleyenlerin bilmesi gerekir, bu ülke artık böylesi oyunlara gelmez. Biz de Sayın Başbakanımızı bu insanlara yedirtmeyiz. Ülkemizde iyi giden bu havayı bu insanlara kurban etmeyiz” dedi.

HABERE YORUM KAT