1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. GÜNFİAD'tan kız kaçırma olayına kınama
GÜNFİAD'tan kız kaçırma olayına kınama

GÜNFİAD'tan kız kaçırma olayına kınama

Güneydoğu Anadolu Dernekler Federasyonu, Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde korucuların bir eve girerek kız kaçırma olayını kınadı.

A+A-

Güneydoğu Anadolu Dernekler Federasyonu (GÜNFİAD), Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde korucuların bir eve girerek kız kaçırma olayını kınadı.

Bismil'de, geçtiğimiz hafta bir grup korucu bir eve girmiş, N.G. isimli kadını kaçırmış, kendilerini engelleyen N.G.'nin babasını da yaralamıştı. Olayın ardından GÜNFİAD, yaşanan olaya sert tepki gösterdi. Bölgede adeta korucular tarafından terör estirildiğini vurgulayan GÜNFİAD Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, Bismil'de yaşanan olayın utanç verici olduğunu söyledi. Söylemez, devletin verdiği silahı bir tehdit unsuru olarak kullanıp, bir insanı alıkoymanın yanlış olduğunu dile getirdi.

Söylemez, "Olayda kızları zorla kaçırılmak istenen aile ve Bismil halkı ile görüştüm. GÜNFİAD olarak bu olayın takipçisiyiz. Başbakan başta olmak üzere İçişleri Bakanımıza olayı aktaracak ve olayın yakinen takipçisi olacağız. Olayda taraf tutan, insanlara zulüm edip, insanların ırzına kast edenler, yasalar önünde hesap verecektir" dedi.

HABERE YORUM KAT