1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Günfiad'dan başörtüsü tepkisi
Günfiad'dan başörtüsü tepkisi

Günfiad'dan başörtüsü tepkisi

Güneydoğu Dernekler Federasyonu (GÜNFİAD) Genel Başkanı Rıdvan Söylemez, okullardaki kılık kıyafet serbestliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

Hükümetin bu konuda sessizliğini korumasını doğru bulmadıklarını ifade eden Söylemez, başörtüsü için bu ülkede hala öğretmenlerin okula alınmadığını, başörtünün okullara alınmamasının kendilerini derinden üzdüğünü ifade etti. Söylemez, “Başörtülü kardeşlerimiz de öğrenci değil mi? Onların da insanca istedikleri gibi okula gitme hakları yok mu? Güneydoğu Dernekler Federasyonu olarak bu hukuksuz düzenlemeye biran önce son verilmesini istiyoruz. Müslüman bir ülke de insanlar inançları yüzünden yasaklarla karşılaşıyorsa, hiç kimse demokrasiden bahsetmesin" dedi.
Hür Dava Partisi'nin (Hüda-Par) kuruluşunu da değerlendiren Söylemez, insanlara siyaset yapma hakkı tanınması gerektiğini dile getirerek, “Bugün inançları yüzünden binlerce insan demir parmaklıklar arkasında. Bölgemiz başta olmak üzere, Türkiye'ye büyük kazanımları olacağı kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.