1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Güneyli heyet Kayapınar Belediyesi'ni ziyaret etti
Güneyli heyet Kayapınar Belediyesi'ni ziyaret etti

Güneyli heyet Kayapınar Belediyesi'ni ziyaret etti

Diyarbakır'daki tarihi Newroz kutlamalarına katılmak özere Diyarbakır'a gelen Partiya Çareseri Demokratik Kürdistan (PÇDK) heyeti, Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ'ı ziyaret ettiler.

A+A-

Gelen konukları makamında ağırlayan Başkan Vekili Mahmut Dağ, “ Ziyaretten dolayı gelen tüm konuklara teşekkür ederim. Kürtlerin birlikteliğinin en büyük göstergesinin Diyarbakır'da yapılacak Newroz kutlamalarına farklı ülkelerden Kürtlerin bir araya gelmesi ve aynı duygularda olması önemlidir. Bu yılkı Newroz tarihi öneme sahip. Bu anlamda Dünyanın gözü yarın Diyarbakır'da olacak. Bölge coğrafyasında yaşayan Kürtlerin bir araya gelmesi bakımından da önemli bir gün olacak.  Barış adına önemli bir kutlama olacak. “ şeklinde konuştu.

Gelen heyet adına açıklama yapan Kawa Nadir, “ Kürlerin diriliş bayramı Newroz'u Diyarbakır'da kutlamak bizim için büyük bir onur. Bu tarihi kutlamayı Kürt kardeşlerimizle kutlayacağımız için çok heyecanlıyız. Bu Newroz tüm Kürtlere ve bölgeye barış ve özgürlükler getirmesini diliyoruz. Bizi böyle sıcak karşıladığınız için teşekkür ederiz “ dedi.


 

HABERE YORUM KAT