1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Güneydoğu'da pozitif ayrımcılık
Güneydoğu'da pozitif ayrımcılık

Güneydoğu'da pozitif ayrımcılık

DİYARBAKIR- Türkiye'nin inşaat, gayrimenkul, yapı sektörlerine özel ilk kariyer portalı 'yapilink.com' Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesine özel bir kampanya gerçekleştirdi.

A+A-
Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgesinde faaliyet gösteren şirketler veya bu bölgede gerçekleştirilen inşaat, gayrimenkul projeleri bu kapsamda 1 ay boyunca yapilink.com sitesine ücretsiz iş ilanı verebilecek. Yaklaşık 1 yıl önce faaliyete geçen Smart Solutions İnsan Kaynakları'nın firma ortağı ve yapilink.com'un kurucusu Doç. Dr. Duysal Aşkun, hayata geçirdikleri proje ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 
“125 BİN MÜHENDİS VE MİMAR ÖZGEÇMİŞİMİZ VAR”
 
Doç. Dr. Duysal Aşkun, Türkiye'de en fazla istihdamın sağlandığı sektörün inşaat, yapı ve gayrimenkul sektörleri olduğunu söyledi. Aşkun, “En fazla nitelikli, yetişmiş elemanın arandığı sektör de inşaat. Bu nedenle bu sektöre özel bir kariyer portalı kurduk. Bütün dünyada da yükselen eğilim bu. Belirli sektörlerde iş arayan adaylar, sadece kendi sektörlerinde bulunan iş sitelerini ziyaret etmek istiyor. Yine şirketler ilanlarının kendileri ile ilgisiz onlarca sektör ilanları arasında kaybolmasını istemiyor. Biz sektördeki deneyimimiz sayesinde, sadece bu sektöre özel veritabanımızda 125 bin orta ve üst düzey inşaat mühendisi, mimar, makine ve elektrik mühendisi özgeçmişine sahibiz” dedi.
 
“DOĞU'DA NİTELİKLİ ELEMANA İHTİYAÇ VAR”
 
Doç. Dr Duysal Aşkun, sektördeki deneyimleri doğrultusunda Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde nitelikli eleman ihtiyacının Türkiye'nin diğer birçok bölgesine kıyasla çok daha fazla olduğunu söyledi. Aşkun, “Güneydoğu Anadolu bölgesinde birçok büyük inşaat şirketi ve birçok inşaat projesi var, ancak bu projeler için nitelikli eleman bulunmasında zorluk yaşanıyor. Oysa Türkiye'nin diğer bölgelerinden gelebilecek birçok yetişmiş mühendis bu projelerde çalışabilir” diye konuştu.
 
(AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT