1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Güneydoğu'da büyük proje
Güneydoğu'da büyük proje

Güneydoğu'da büyük proje

AB ve bir çok bakanlığın ortak desteği ile gerçekleştirilen projede, binlerce çocuğun yüzü gülecek.

A+A-

AB'nin desteği, Gençlik ve Spor, Milli Eğitim ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bölgede faaliyet gösteren spor ve gençlik kulüpleri ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliğiyle hazırlanan "Spor Eğitimiyle Sosyal Katılımın Desteklenmesi için Teknik Yardım Projesi" Diyarbakır, Batman ve Şanlıurfa'da uygulanacak.

Projenin uygulanması için Diyarbakır'da oluşturulan merkez ofiste çalışmalara başlandı. Proje için Hollanda'dan Diyarbakır'a gelen Ekip Lideri Anders Lönnqvist, spor eğitim inin çocukların gelişimi için kilit unsur olarak görüldüğünü, sporun çocukların hayatlarını yeniden yönlendirmede büyük potansiyele sahip olduğunu söyledi.

PROJE İLK KEZ BÖLGEDE UYGULANACAK
Proje süresinin 2 yıl, maliyetinin de yaklaşık 2 milyon avro olduğunu anlatan Lönnqvist, proje ile bölgede yaşayan çocukların yaşam standartları ve gelecekteki fırsatlarının geliştirilmesinin hedeflendiğini dile getirdi.

Projede, dezavantajlı, yoksul aile çocuklarının yer alacağını ifade eden Lönnqvist, çocukların çevreleriyle iletişim kurmalarının sağlanacağını söyledi.

HABERE YORUM KAT