1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Güneydoğu GİAD sağduyu çağrısı yaptı
Güneydoğu GİAD sağduyu çağrısı yaptı

Güneydoğu GİAD sağduyu çağrısı yaptı

DİYARİNSESİ.ORG - Son günlerde yaşanan olaylar sonrası, toplumda yaşanan kutuplaşma ve Güneydoğu tam bir yangın yerine döndü. Güneydoğu GİAD Yönetim yaşanan gelişmelerin ardından tüm ülkeye sağduyu çağrısında bulundu.

A+A-

Güneydoğu GİAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Tanzer Polat Yılmaz imzalı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ülkemizde yaşanan gelişmeleri tüm kamuoyu gibi Güneydoğu Girişimci İş Adamları Derneği olarak bizler de kaygıyla takip ediyoruz.

Toplumları bir arada tutan şeyin kolektif yaşama duyulan inanç ve birliktelik arzusu olduğunu daha önce defalarca dile getirmiş bir sivil toplum kuruluşu olarak, gelinen noktada yaşanan hadiselerin, toplumun bu temel yapı taşını yerinden oynatmaktan başka bir amaç taşımadığını belirtmek isteriz.

Bu tehlikeli oyun, et ve tırnağı birbirinden ayırma gibi beyhude bir çabaya hizmet etmektedir. Bu ülke birliktelik halinde anlamlıdır, güçlüdür. Şiddete müsamaha gösterir ve iki toplumun birbirine zarar vermesine müsaade edersek iç içe geçmiş ailelerimiz ve tarih önünde, verilemeyecek bir hesabın sorumlusu haline geliriz.

Zaman oyunu bozma, el ele ülkeyi aydınlığa çıkarma zamanıdır. Bu bağlamda, başta siyasi irade olmak üzere, sorunun tüm paydaşlarını, sorumluluk duygusu içinde hareket etmeye davet ediyor, hayatını yitiren tüm evlatlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır diliyoruz. Bu günleri bir daha yaşamamak dileğiyle, saygılar sunarız."

 

 

HABERE YORUM KAT