1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Büyükşehirde
Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Büyükşehirde

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti Büyükşehirde

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı Veysi İpek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ile Fırat Anlı’yı ziyaret etti.

A+A-

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC) Başkanı Veysi İpek ve Yönetim Kurulu Üyeleri Hatice Kamer, Mahmut Bozarslan, Hüseyin Çiçekçi, Mücahit Ceylan ve Barış Üzal, Eş Başkanlarımız Gültan Kışanak ile Fırat Anlı’yı makamında ziyaret etti.

Eş Başkanlar yeni yönetime görevlerinde başarılar dilerken, ziyarette konuşan GGC Başkanı Veysi İpek, daha önceki dönemlerde cemiyetin 5 olan kadın üye sayısını 24’e çıkardıklarını belirterek, GGC olarak Eş Başkanlık sistemine geçmeyi düşündüklerini kaydetti. Büyükşehir Belediyesi’nin bu konuda herkese öncülük yaptığını ve örnek teşkil ettiğini ifade eden İpek, kentin kırsal alanından merkezine kadar her yere Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet götürdüğüne dikkat çekerek, bunun da eş başkanlıkla mümkün olduğunu söyledi.

Anlı: Gazeteciler zor şartlar altında çalışıyor

Eş Başkan Fırat Anlı ise, GGC’yi kadın konusunda aldığı tutumdan dolayı kutlayarak, “Diyarbakır’daki birçok veride bizler çok gerideyiz. Hangi başlığa bakarsanız bakın bu durum ortaya çıkar. Ama kadın konusunda Diyarbakır, Türkiye’nin ilk 3’e girecek şehridir.” dedi. İpek’e, yakın zamanda Şehitlik Semti’nde çıkan olaylarda saldırıya uğrayan DHA Diyarbakır Muhabiri Canan Altıntaş ve diğer gazeteciler ile Urfa’da gazetecilerin yaşadığı durumlardan dolayı geçmiş olsun dileğinde bulunan Anlı, gazetecilerin zor şartlar altında çalıştıklarının farkında olduklarını, buna bölgenin koşuları da eklenince bu zorluğun katlandığını vurguladı. Geçen hafta Türkiye Gazeteciler Cemiyeti genel merkez yöneticilerinin kendilerini ziyarete geldiğini hatırlatan Anlı, bu ziyareti basın emekçilerinin yalnız olmadıkları ve doğru habere ulaşma açısından önemli bulduklarını dile getirdi.

Kışanak: Eş başkanlık kolektif bir yönetim biçimidir

Eş Başkanlığın cinsiyet eşitliği politikaları ve eşit temsiliyet açısından oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Eş Başkan Gültan Kışanak da, kolektif bir yönetim açısından eş başkanlığın son derece önemli olduğunu  ifade etti. Kışanak, “Kolektif bir yönetim biçimi olduğunda daha fazla iş yapabiliyorsunuz. Bir kişinin yaptığı iş ile 2 kişinin yaptığı iş kıyaslanamaz. Umarım sizler de yasal prosedürlerin yerine gelmesinden sonra eş başkanlık sistemine geçersiniz” diye konuştu. Daha sonra 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler