1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Güneydoğu Belediyeleri son toplantısını yaptı
Güneydoğu Belediyeleri son toplantısını yaptı

Güneydoğu Belediyeleri son toplantısını yaptı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB) Toplantısında, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, toplantıda üye belediye başkanlarına veda etti.

A+A-

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB), 2009 yılında yapılacak yerel seçimler öncesinde son olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, toplantıda üye belediye başkanlarına veda etti.

Bağlar Belediyesi konferans salonunda Birlik Meclis Başkanı Fırat Anlı başkanlığındaki toplantının açılışında konuşan Birlik ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, göreve geldiklerinde atıl olarak aldıkları birliği aktif bir hale getirdiklerini belirterek 5 yılda birliğe kurumsal kimlik kazandırdıklarını söyledi.

Son toplantı olması sebebiyle daha çok yaptıklarını anlatan Baydemir, üye belediyelerinin personeline yönelik 46 seminer düzenlediklerini ve 2 bin 700 personeli eğittiklerini kaydederek, "17 sempozyum, 15 araştırma, 11 proje yaptık. Bir belde var uzakta projesi ile 13 beldenin ihtiyaçlarını sponsorlar vasıtasıyla giderdik. 49 belediyeye 1 milyon YTL afet programı çerçevesinde yardım yaptık. Bölgenin turizm potansiyelini ortaya koyacak ve 15 ilin turizm değerlerini bir arada toplayacak çalışma bitme aşamasına geldi. Uluslararası lobi faaliyetleri ile bölgeyi tanıttık, 32 olan üye belediye sayısını 80'e çıkardık." dedi.

Konuşmasının sonunda 5 yıllık sürede gönlünü kırdığı belediye başkanı, birlik delegesi varsa affedilmesini isteyen Baydemir, Ramazan ayının son günlerine gelindiğini de hatırlatarak bu ayın kapsadığı kardeşlik ve dayanışma duygusunun daha da artmasını temenni etti.

Toplantıda birliğin 2009 yılı mali bütçesi 2 milyon 56 bin, 2010 yılı bütçesi 2 milyon 187 bin ve 2011 yılı bütçesi de 2 milyon 256 bin YTL olarak görüşülüp karara bağlandı.