1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gündüz'den olimpiyat açıklaması
Gündüz'den olimpiyat açıklaması

Gündüz'den olimpiyat açıklaması

DİYARBAKIR- Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Seyyid Emanullah Gündüz, İstanbul'un isminin Konstantinapolis olması durumunda olimpiyatlara ev sahipliği yapmaya hak kazanacağını dile getirdi.

A+A-

Seyyid Emanullah Gündüz, 2020 olimpiyatlarına ev sahipliği için Türkiye'nin ciddi çalışmalar yaptığını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da büyük bir gayretle süreci yakından takip edip, heyetiyle birlikte sunuma katılmasının kararlılık ve azim örneği olduğunu dile getirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bu azim ve kararlılığından dolayı teşekkür ettiğini açıklayan Gündüz, İstanbul'un ev sahipliğini kazanmadığını, ancak bu sürecin ülke tanıtımı için çok faydalı olduğunu açıkladı. Gündüz, "Türkiye bir kez daha dünyanın gözlerini üstüne çekmeyi başarmıştır. Bunlar büyük kazanımlardır. Uluslar arası her organizasyon siyasi olarak ele alınıp karara bağlanmaktadır. Çünkü bu işin ekonomik kazanımı çok fazladır. Dünyaya yön verenler bu büyük organizasyonlarla istemedikleri ülkelere milyarlarca doların akmasını istememektedirler. Bir olimpiyat bir ülkeyi ihya edecek kadar gelir getirir. Türkiye son yıllarda atak içinde ve durdurulamaz bir yükseliş içinde, bu durum muarızlarının canını sıkmakta ve her fırsatta bu gelişimeye engeller çıkarılmaktadır. İstenmeyen Türkiye'ye olimpiyat verilmesi zaten beklenmiyordu. Çünkü biz Müslümanız. İstanbul eğer İslam dünyasının başkenti değildi de, halen Konstantinapolis olsaydı şimdiye kadar olimpiyatlara defalarca ev sahipliği yapardı. Ama kaybeden biz değiliz, biz daima kazananız. İstanbul'a gelip kebap yemek varken, Tokyo'ya gidip böcek yiyecekler bunu düşünsün" dedi.

HABERE YORUM KAT