1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gündüz'den İHA'ya ziyaret
Gündüz'den İHA'ya ziyaret

Gündüz'den İHA'ya ziyaret

DİYARBAKIR- Yeni Dünya Partisi Genel Başkanı Seyyid Emenullah Gündüz, İhlas Haber Ajansı (İHA) Diyarbakır Bölge Müdürü Abdulkerim Kantarcıoğlu'nu ziyaret ederek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

A+A-

Gündüz, parti olarak belediye izleme merkezi kurduklarını, burada belediyelerin her türlü çalışmalarını takip ettiklerini söyledi. Uygulamada pilot il olarak Diyarbakır, Konya ve İzmir büyükşehir belediyelerini seçtiklerini ifade eden Gündüz, yaptıkları araştırmalara göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin siyasi ideolojilere bağlı kalarak çalışmalar yaptığı kanısına vardıklarını dile getirdi. Belediyelerin siyaset yapma yerine kendi alanlarında çalışmalar yapması gerektiğine dikkat çeken Gündüz, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin belediyecilik anlamında sınıfta kaldığını savundu.

"BAYDEMİR'İN KCK'LILARA İFADE VERDİĞİNİN DUYULMASININ ARDINDAN İSTİFA ETMESİ GEREKİYORDU"

Beklentilerin, belediyelerin halka hizmet etmek için belediyecilik yapması olduğunu kaydeden Gündüz, BDP'li belediyelerin sınıfta kaldığını söyledi. Gündüz, BDP'li belediyelerin sınıfta kalma nedeninin kaynaklarını Kandil'e aktarması olduğunu ileri sürdü. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin 20-30 yıl önce olması gereken yerden bile geri olduğunu anlatan Gündüz, Osman Baydemir'in, hukuki olarak meşruiyetini kaybettiğini ifade etti.

Baydemir'in KCK'lılara ifade verdiğinin duyulmasının ardından görevden alınması gerektiğini anlatan Gündüz, Baydemir'in o dönem istifa etmesi halinde Türk ve Kürtlerin desteğini alacağını vurguladı. İstifa etmesi durumunda Osman Baydemir'in Türk ve Kürt halkı nazarında halk kahramanı olacağını belirten Gündüz, böyle bir davranış sergilemeyen Baydemir'in meşruiyetini yitirdiğini dile getirdi.

"SURİYE BİZİM İÇ MESELEMİZDİR"

Suriye ve Mısır'da yaşanan olaylara da değinen Gündüz, Suriye'nin Türkiye'nin iç meselesi olduğunu savundu. Mısır, Irak ve Suriye'deki olayların kendi parçaları olduğunu bildiren Gündüz, burada zulme uğrayan halkın beklentisinin Türkiye olduğunu anlattı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Osmanlı Halifesi konumunda olduğunu aktaran Gündüz, kendilerinin din, dil, ırk ayrımı yapmadan herkese eşit mesafede yaklaştıklarını söyledi.

İslam Birliği'nin olması durumunda Mısır ve Suriye'deki olayların yaşanmayacağını belirten Gündüz, “Biz Suriye olayını öngörmüştük. Bu olay, dünyayı kurmak isteyen gayrimüslimlerin şeklidir. Bunların hepsi planlanmış projelerdir. Mısır ve suriye'de yıllardan beri süregelen olaylar var. Sisi'ye teşekkür ediyoruz.

Müslümanların uyanmasını sağlayarak, birleştirdi. Mısır'daki darbe İslam Birliği'nin oluşması için önemli bir olaydır. Mısır olayı şer olayıydı, hayır doğurdu. Meydanlarda olup bağırmak sonra eve geçip pijamalarla pembe dizi izlemekle yetinmemeliyiz. Birlik olmamızın tam zamanıdır” dedi.

İHA Diyarbakır Bölge Müdürü Abdulkerim Kantarcıoğlu ise, ziyaretinden dolayı Gündüz'e teşekkür ederek İHA'nın bölgedeki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

HABERE YORUM KAT