1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Gün gelecek özürden dolayı da özür dileyecekler'
'Gün gelecek özürden dolayı da özür dileyecekler'

'Gün gelecek özürden dolayı da özür dileyecekler'

Demirtaş, Sultanahmet'teki saldırıya değinerek, "Ülkeyi kasıp kavuran bu gündemde Meclis gündemine bakıyorum, sanki Norveç parlamentosu. Meclis'in gündemi bambaşka" dedi.

A+A-

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin grup toplantısında konuşuyor. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş konuşmasına Sultanahmet'teki saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara da şifa diliyerek başladı. Demirtaş'ın konuşmasından satır başları: 

Sultanahmet'teki vahşi katliamda yaşamını yitirenlere rahmet, ailelerine sabır diliyoruz. Yaralılara acil şifa diliyoruz.

Sultanahmet'teki katliamı kınıyoruz. Karanlıkta kalmaması için, sorumluların ortaya çıkması için peşini bırakmayacağız.

Ülkeyi kasıp kavuran bu gündemde Meclis gündemine bakıyorum, sanki Norveç parlamentosu. Meclis'in gündemi bambaşka.

Meclis bir vergi dairesi kadar inisiyatifli değil. Aciz, çaresiz. Neden? Çünkü çoğunluğu oluşturan grup halka değil Saray'a tabi.

Durum, fıkradaki gibi: "Bu daha lelesi, bunun bir de lolosu var." Başkanlık da bunun lolosu.

Karar verilmiş... Başkanlık adı altında dikta rejimi gelecek. Bu mezhepçi diktatöryal rejim, gelene kadar da herkes ezilecek.

O programdan sonra olanlara bakın. Teslim olmanın sınırı yok. Özür diletiyor, yetmiyor. Biatın sınırı yok. Köleliğin sınırı yok. O programda telefonla bağlanarak bir insani çağrı yapıyor. Öldürenin kim olduğunu söylemiyor, bakıyorsunuz AKP ayağa kalkıyor.

Gün gelecek bu özürden dolayı da özür dileyecek bunlar, Ahmet Kaya'da olduğu gibi. (Cumhuriyet)

HABERE YORUM KAT