1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gülen hakkında yeni bir yakalama kararı daha
Gülen hakkında yeni bir yakalama kararı daha

Gülen hakkında yeni bir yakalama kararı daha

Terör örgütü FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı'nın talebi üzerine Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'nin kararı ile tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkartıldı.

A+A-

15 Temmuz darbe girişimi sonrası açılan (FETÖ/PDY) açılan soruşturmaları kapsamında, terör örgütü elebaşı Fethullah Gülen hakkında İstanbul ve İzmir'in ardından Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı da yakalama kararı talebinde bulundu. Savcılığı'nın bu yöndeki talebini kabul eden Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, Gülen hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkardı.

Gülen'in, "Cumhurbaşkanına suikast", "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya ve görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme", "TBMM'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme", "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme", "kamu malına zarar verme, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürme", "başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme", "yaralama", "cebir", "şiddet veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ile suçlandığı öğrenildi.

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT