1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Güle Güle Özgür Büyük!
Güle Güle Özgür Büyük!

Güle Güle Özgür Büyük!

DİYARİNSESİ.ORG - Diyarbakır'ı Basketbol'da çok büyük emekler vererek temsil eden Bağlar Belediyespor'un başarılı antrenörü Özgür Büyük veda etti.

A+A-
Uzun yıllardır Diyarbakır'da basketbola büyük hizmetler veren Büyük, yetiştirdiği yüzlerce genç sporcu ve başarılarından sonra, en son görev aldığı Bağlar Belediyespor'u çok kısıtlı imkanlara rağmen başarıdan başarıya koşturmuştu.  Bağlar Belediyespor Yönetiminin aldığı karar sonrası görevden ayrılan Özgür Büyük kendisine destek olanlara teşekkür etti.
 
Başarılı antrenör Büyük yaptığı açıklamada: "2013 yılından itibaren görev yaptığım Bağlar Belediye Spor Erkek Takım Antrenörlüğü görevinden 26 Nisan tarihi itibaren ayrılmış bulunmaktayım.Bu süreç içerisinde tek antrenör olmama rağmen ilk yılımız da altyapı da bütün kategorilerinde takımımızı liglere kattık,Büyük erkek takımımızı ise Kulüp tarihinde bir ilk yaparak 3.lig e çıkartıp 2.lig play-off maçları oynattık.
 
Bu sene başında ise Genç ve Yıldız takımlarımızla yerel lig de mücadele ederken Bölgesel lig takımı ile 2.tur oynadık ve 8 takımlı grupta 5.olarak ligimizi tamamladık.(Tek Antrenör olarak 56 Müsabakaya katıldık.)Bu süreçte her zaman Belediyemizi ve İlimizi,hem İç Saha da Hem de deplasmanlar da en iyi şekilde temsil ederek Kulübümüzün ismini en iyi şekilde duyurmuş ve Basketbolu tüm spor camiasına sevdirerek maçlarımız da yanımız da olmalarını sağladık.
 
Hiç bir zaman kendi menfaatimiz için ne kulüp ne de çocuklarımız üzerinden rant sağlamadık ve "şerefimizle" bize yakışır şekilde davrandık.Hiç bir yönetimle para konusunda sıkıntı yaratmadık pazarlığa girmedik.
Bu yolda tabi ki hatalarımız ve eksikliklerimiz de oldu bunları da her zaman kabul ederek kendimizi düzeltmeye ve geliştirmeye çalıştık.
 
Bu yolda başta her zaman ihmal ettiğim hatta "hastanede yatmasına rağmen onu orda bırakıp takımla gitmem gereken deplasmanlar olmasına rağmen benim her zaman yanımda olan eşim ve çocuğum olmak üzere,her iki yılda da görev alan üst ve Altyapı "sporcu kardeşlerime",yönetim ve belediye çalışanlarına,salon personeline,servis çalışanlarımıza, Maçlarla ilgili haberlerde her zaman bize yer veren tüm yerel basın haber siteleri ve çalışanlarına, bizlere her zaman destek olan değerli isimler Şeyhmus Şenyiğit, Ramazan Tugay, Ramazan Erim, Şirin Ecevit, Gençlik Spor Şube Müdürü Akın Erimbey ve personellerine Necmettin Kaya bey'e, Basketbolig Basketbol Sitesi ve Amatör Basketbol sitesine, İl Temsilcisi Erhan Kardaş bey'e, Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörlüğüne ve ismini yazamadığım veya unuttuğum tüm eş,dost ve arkadaşlarıma teşekkür ederim.Her zaman söylediğim bir amacımız vardı o da İlimizi her platform da en iyi şekilde temsil etmek,bunu başarmışsak bu bize yeter."

HABERE YORUM KAT