1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gulan park açıldı
Gulan park açıldı

Gulan park açıldı

Bağlar ilçesinden Gulan park açıldı

A+A-

Bağlar Belediyesi, BDP Milletvekilleri ve STK' ların da katılımıyla Rıhan Parkı'nın ikinci etabı olarak Emek Caddesi ile Mardin Yolu ve Sento Caddesi arasındaki DSİ Kapalı Kanal üzerinde yapımını tamamladığı Gulan Parkı'nın resmi açılışını yağmur dolayısıyla iptal etmesine rağmen alanda toplanan kitle nedeniyle açılışı gerçekleştirdi.
 
Açılışa, BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ, Bağlar Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye birim müdürlükleri, BDP Diyarbakır il ve Bağlar İlçe yönetimleri ve onlarca vatandaş katıldı. Yeni açılan Gulan Parkının Bağlar halkına hayırlı olması temennisinde bulunan BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Bağlar Belediyesi'nin Bağlar halkı için hizmetin en güzelini yaptığını ve harika bir park hediye ettiğini belirtti. “Amed ve Bağlar halkı her şeyin en güzeline ve hizmetinin de en iyisine layık” olduğunu belirten Aydoğan, “Bağlar halkı adına Bağlar Belediye Başkanı ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Elbette ki bütün bu hizmetler demokratik ve barışçıl çözüm ile birlikte Amed'in ve Kürdistan'ın barışa kavuşmasıyla birlikte daha da iyi olacak. Amed, Diyarbakır barışla birlikte çözümle birlikte daha da güzelleşecek. Hepinize hayırlı olsun diyorum” dedi.
 
KENTLEŞME ÇALIŞMASI
Açılışın ardından parkı gezen Baran, Aydoğan ve beraberindeki grup, kadınların zılgıt ve alkışlarıyla karşılandı. Parkta kadınlarla sohbet eden Baran da halka hizmet görevini devraldıkları ilk yıl, planladıkları projelerin önemli bir bölümünü hayata geçirdiklerini, bu yıl içinde kentsel hizmetler konusunda yoğun bir çalışma temposu içinde olacaklarını belirtti. Baran, bu kapsamda planlı ve sağlıklı kentleşme için çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini kaydetti.
 
Öte yandan parkın açılışında sahne alması beklenen folklor ve müzik grupları ise yağmur nedeniyle programlarını iptal etti.

HABERE YORUM KAT