1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Güçlü irade hükümeti yine masaya getirir”
“Güçlü irade hükümeti yine masaya getirir”

“Güçlü irade hükümeti yine masaya getirir”

HDP Diyarbakır vekil adayları seçim çalışmaları kapsamında Eğitim Araştırma Hastanesi'nde hasta ziyareti ve Dicle Kent bölgesinde esnaf ziyaretinde bulundular.

A+A-
HDP Diyarbakır vekil adayları Nesrin Şanlı, Sibel Yiğitalp, İmam Taşçıer, Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı M. Ali Aydın, HDP ve DBP'li eş başkanları Eğitim Araştırma Hastanesi'ni ziyaret ettiler.
 
 
yönetimini ziyaret eden adaylar, hasta ve çalışmalar hakkında bilgi alan vekil adayları daha sonra yatan hasta ve ailelerini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Vekil adayları daha sonra eylemde bulunun Sağlık Emekçileri Sendikası'na üye sağlık emeççileri ziyaret ettiler.
 
Güçlü bir irade hükümeti masaya yeniden oturmaya zorlar
 
 
HDP Diyarbakır vekil adayı İdris Baluken, seçim çalışmaları kapsamında Kayapınar Dicle Kent Bulvarı üzerinde bulunun esnafı ziyaret etti. Esnafın ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Baluken'e en çok barış süreci ve Abdullah Öcalan'ın sağlık sorunları ve cezaevi koşulları hakkında sorularla karşılaştı. Baluken, seçim sonuçlarının Kürt halkı ve dostları için büyük bir önem teşkil ettiğini belirterek, seçim sonuçlarıyla güçlü bir iradenin ortaya çıkmasının hükümeti masaya yeniden oturmaya zorlayacağını belirti.
 
 
HDP  Milletvekili Adayından DOSB'ye Ziyaret
 
 
HDP Diyarbakır Milletvekili Adayı  Nursel Aydoğan,temasları kapsamında Diyarbakır Organize Saniye Bölgesi(DOSB) Yönetim Kurulu ve üyeleriyle bir araya geldi.HDP'nin “Yeni Yaşam”projesini anlatan Aydoğan Türkiye'de onurlu bir barış,kardeşlik, demokrasi ve özgürlüklerin hayata geçirilmesi için HDP'nin desteklenmesi gerektiğini ifade etti.
 HDP Amed vekil adayı Nursel Aydoğan seçim çalışmaları kapsamında DOSB ziyareti kapsamında yönetimiyle bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.Milletvekili adayına Yenişehir Belediyesi Eş başkanı Selim Kurbanoğlu,HDP,DBP Yenişehir İlçe Eş başkanları ve parti yöneticileri eşlik etti.
 
 
Toplantıda konuşan Nursel Aydoğan Amed'in Kürt özgürlük direnişinde ayrı bir anlam taşıdığına değinerek “HDP olarak Türkiye'nin her bölgesinden oy alıyoruz.Ama Amed hem yürüttüğümüz Kürt özgürlük mücadelesinde merkez konumda olması hem de ulusal ve uluslar arası güçlerin gözü kulağı burada  olması nedeniyle, Amed' te herkesten daha fazla çalışmak zorundayız ”dedi.
 
 
Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan'ın bir siyasi parti lideri gibi çalışmalar yürüttüğünü belirten Aydoğan ,Erdoğan açılış adı altında AKP mitinglerini gerçekleştirerek halkla buluşuyor.Asıl amacın halka buluşma olmadığını,AKP'nin seçim  propagandasını yapmak olduğunu belirtti.
 
 
Aydoğan,” Seçim kampanyasını HDP'nin 7 Haziran seçimlerinde barajı aşmaması üzerine kuran AKP'nin oyunları artık anlamını yitirmiştir.Kürt halkı bu tür oyunlara itibar etmediğini 7 Haziran akşamı tüm dünyaya duyuracaktır” şeklinde konuştu.
 
 
HDP Diyarbakır Milletvekili adayları, seçim çalışmalarını sürdürüyor
 
 
HDP Diyarbakır Milletvekili adaylarının seçim çalışmaları devam ediyor.HDP Diyarbakır Milletvekili Adayı Nursel Aydoğan seçim çalışmaları kapsamında Bağlar'ın 5 Nisan Mahallesi'nde bulunan Lezgin Avcı pazarındaki esnafları ziyaret etti.  Aydoğan'a Bağlar Belediyesi Eş Başkanları Birsel Kaya Akat, Eşref Güler, HDP ve DBP Bağlar İlçe Örgütü Eş Başkanları ile Bağlar Belediye Meclis üyeleri de eşlik etti. Pazar esnafı tarafından sıcak ilgi ile karşılanan Aydoğan, esnaflarla çözüm sürecine yönelik sohbet etti.
 
 
Bir esnafın çözüm sürecinden dolayı HDP'nin daha yapıcı bir politika izlemesi gerektiğini söylemesi üzerine Aydoğan ile aralarında ilginç bir diyalog gelişti. Esnafla karşılıklı sohbet eden Aydoğan, seçim kaygısı nedeni ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın provakitif ve dışlayıcı bir tavır içinde olduğunu söyledi.  Cumhurbaşkanın HDP'nin yükselişi karşısında savaş diline sarıldığını aktaran Aydoğan, “ Çözüm süreci bu halkın barış umududur. Parti olarak sürecin devam etmesi konusunda gereken hassasiyeti gösteriyoruz” dedi.
 
 
Esnaflar ve pazarda alış-veriş yapan yurttaşlar sık sık, “Bizler meclise oylar HDP”ye sloganları attı.
 
 
Aydoğan ve beraberindekiler Pazar ziyareti ardında Bağlar Özel Hastanesi'ne geçti. Hastane yönetimi Aydoğan ve beraberindekileri girişte çiçeklerle karşıladı. Aydoğan daha sonra odaları tek tek dolaşarak hastaları ziyaret etti. Ardında hastane çalışanlarıyla bir araya gelen Aydoğan, genel seçimler konusunda herkesin katkı sunması gerektiğini söyledi.
HDP Diyarbakır Milletvekilli Adayları Nesrin Hilal Şanlı ve Sibel Yiğitalp Bağlar'ın Yunus Emre Mahallesi'ne bağlı Sento Caddesi'nde esnaf ziyaretleriyle seçim çalışmasını sürdürdü.  Milletvekili adayları Nesrin Hilal Şanlı, Sibel Yiğitalp ve beraberindekilerle birlikte Alipınar (Alipar) taziye evine giderek yaşamını yitiren bir yurttaşa baş sağlığı dilediler.
 
 
HDP ve DBP Bismil ilçe örgütü eşbaşkanları, belediye eşbaşkanları ve yöneticiler 7 Haziran seçimleri kapsamında Sanayi ve Rojava mahallelerinde yurttaşlarla sokak sokak gezerek seçim çalışmalarını sürdürüyor. Yurttaşların evlerinin kapısını tek tek çalan HDP'liler, insanlar tarafından coşku ve sloganlarla karşılandı. Sokak sokak yürütülen seçim çalışmasında özellikle kadınların ilgisi görülmeye değerdi. Evlerinden sarı, kırmızı, yeşil flamalar ve bayraklarla çıkan kadınlar anons aracından çalınan müzikler eşliğinde sokak aralarında halay çekti.
 
Öte yandan anons aracından sık sık 17 Mayıs Pazar günü Bismil Belediyesi önünde HDP Milletvekili adaylarının da katılacağı miting için yurttaşlara çağrısı yapıldı.
 
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT