1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Güçbirliği olunmalı!
Güçbirliği olunmalı!

Güçbirliği olunmalı!

Memur-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Memiş: "IŞİD pkk'sına karşı bu coğrafyada yaşayan herkesi ve her kesimi işbirliği ve dayanışmaya davet ediyoruz"

A+A-

Memiş, yaptığı açıklamada, IŞİD'in Ortadoğu'da yaşayan Arap, Kürt, Ezidi, Süryani, Türkmen, Yahudi, Şebek ve Hristiyan halklarına korku saldığını ifade etti.

"İslam düşmanlığına sebep olan IŞİD örgütü, insanlık dışı vahşeti dünyanın gözü önünde ve adeta dünyaya meydan okurcasına yapmaktadır" diyen Memiş, "Aynı katliamları Myanmar'da Budist çeteleri, Doğu Türkistan'da Çinli çeteler masum ve mazlum insanlara karşı pervasızca uygulamaktadır" ifadesini kullandı.

İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI YAPILDI

İslam dininin dünyadaki bütün halkları karanlıklardan aydınlığa çıkardığı, kardeşlik, adalet ve sevgiyi geliştirerek yaygınlaştırdığını vurgulayan Memiş, IŞİD örgütünün küresel güçlerin çelişkisinden beslendiğini ve neye hizmet hizmet ettiğinin belli olmadığını kaydetti.

Memiş, şöyle dedi:

"Irk, din, kimlik ayırt etmeden katlediyorlarsa, İslami hassasiyete sahip bizler de aidiyetimiz ve inancımız ne olursa olsun IŞİD örgütüne karşı zulme uğrayan mazlum halkların yanında olduğumuzu ilan ediyoruz. Ortadoğu coğrafyasını kana bulamak isteyenlerin başarıya ulaşmamaları için IŞİD terörüne karşı bu coğrafyada yaşayan herkesi ve her kesimi işbirliği ve dayanışmaya davet ediyoruz."

HABERE YORUM KAT