1. HABERLER

  2. SPOR

  3. GSYD: 'Ahlaksızlıkta ihmali olanlar cezalandırılsın"
GSYD: 'Ahlaksızlıkta ihmali olanlar cezalandırılsın"

GSYD: 'Ahlaksızlıkta ihmali olanlar cezalandırılsın"

DİYARBAKIR - Diyarbekirsporlu oyuncu Gökhan Çıra'nın ameliyatla kadın olan biriyle aşk resimlerinin ulusal medyaya düşmesinin ardından tepkiler çığ gibi yağmaya başladı.

A+A-

Azrailer Grubundan gelen sert açıklamanın ardından, Güneydoğu Spor Yazarları Derneği'de Diyarbakırspor isminin böylesi rezalet bir haberle yan yan gelmesini ahlaksızlık olarak değerlendirerek, buna sebep olanların derhal kulüple ilişkisinin kesilmesi gerektiği belirtildi.

"AHLAKSIZLIK"

GSYD'den yapılan yazı açıklama şu şekilde: "Bu Ahlaksızlıkta İhmali Olanlar Cezalandırılsın"

Bugün ulusal basın organında yer alan Diyarbekirspor futbolcusu Gökhan Çıra ile cinsiyet değiştiren Selin Ciğerci ile olan haber ve resimler halkımızda olduğu gibi bizlerde de rahatsızlık yaratılmıştır.

Kişilerin tercihi ve özel hayatı elbette kendilerini ilgilendirir.Ancak bu bölgenin ahlaki,dini ve etik değerleri unutulmamalıdır.Bu bölgenin bir kulübünün formasını giyen veya temsil eden kişiler,halkımızın dini ve ahlaki değerlerine uygun şekilde hareket etmelidir.Bu olayın basına yansıma şekli ve paylaşılan resimler ciddi şekilde rahatsızlık vermiştir.

Sezon boyunca sadece 8 dakika oynamış olan bu oyuncunun böyle bir olayın yaşandığı bir günde Turgutluspor maçında ilk 11'de oynatılması da düşündürücüdür. Bölgemizi ve kentimizi böyle bir olumsuz olayla gündeme getiren futbolcunun derhal kulüple ilişkisi kesilmeli,bütün bunları bilerek oyuncuyu transfer eden kişiler ve yöneticiler de kulüpten uzaklaştırılmalıdır.Halkın tepkisine ve sesine uygun şekilde hareket edilmelidir.Aksi takdirde bugüne kadar yakın destek vermiş olduğumuz Diyarbekirspor kulübü ile mesafeli bir duruş sergileyeceğimizin bilinmesini isteriz."