1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. GSM operatörlerinden 3G açıklaması
GSM operatörlerinden 3G açıklaması

GSM operatörlerinden 3G açıklaması

GSM operatörleri tarafından sunulan 3G hizmetine bölgede bir haftadır süren erişim engeli, yetkililer tarafından alt yapı sorunlarından kaynaklandığı açıklandı. Ancak sınır ötesi hava operasyonunun başlamasıyla sorunun başlaması dikkat çekiyor.

A+A-

Bölgede başlayan çatışmalarla birlikte GSM operatörleri de bölgede hizmet sunmamaya başladı. Sınır ötesi yapılan hava operasyonlarına eş zamanlı olarak GSM operatörleri tarafından sunulan 3G hizmetine erişimde zorluklar yaşanması bilgiye erişimin engellenmeye çalışıldığı sorularını akıllar getirdi.

Özellikle son 2 gündür Şırnak ve çevre illerde 3G hizmetine hiç ulaşılamıyor. Turkcell, Wodofone, Avea isimli 3 GSM şirketinin Kürdistan illerine 3G hizmeti verememesi sosyal medyada tepkilere neden olurken, GSM şirketleri ise, bölgede teknik sorun olduğunu ileri sürdü. Turkcell müşteri hizmetleri, kendilerine bu yönlü şikayetlerin çok geldiğini ancak teknik sorunları çözmek için bu alt yapı çalışmalarını yapmak zorunda olduklarını söyledi.

Avea müşteri hizmetleri temsilcisi ise, 3G bağlantılarında dün itibarı ile sorun olmadığını belirterek, mevcut sorunun da teknik sorunlardan kaynaklı olduğunu iddia etti. Wodofone müşteri hizmetleri yetkilisi de, teknik sorunları çözmek için alt yapı çalışmaları yaptıklarını ve bu çalışmaların önümüzdeki günlerde başka bölgelere sıçrayacağını söyledi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler