1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Grevi bitiren hükümlüler hastanelere kaldırıldılar
Grevi bitiren hükümlüler hastanelere kaldırıldılar

Grevi bitiren hükümlüler hastanelere kaldırıldılar

DİYARBAKIR (İHA) - Açlık grevi eylemlerine son veren tutuklular geniş güvenlik önlemleri altında tedavilerinin yapılması için hastanelere kaldırıldı.

A+A-

Açlık grevini bırakan tutukluların 67 gün boyunca sürdürdükleri eylemin sona ermesinin ardından sağlık ekipleri cezaevlerine giderek ilk müdahaleleri yaptı. Yapılan ilk müdahalelerin ardından hastaneye kaldırılması gerekenler için Diyarbakır D ve Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'ne sağlık müdürlüğü tarafından görevlendirilen ambulanslar gönderildi.

Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'ne giden 7 ambulansa bindirilen 10 tutuklu geniş güvenlik önlemleri altında Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastane önünde güvenlik önlemleri alan polis ekipleri toplanan kalabalığın tutukluları getiren ambulanslara yaklaşmasını önlerken, ambulanslara eşlik eden askerler ise tutukluların etrafında etten duvar ördü. Geniş güvenlik önlemleri altında hastaneye alınan tutuklulara gerekli tıbbi müdahalenin yapıldığı belirtildi.
İlk grupta Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nden 10 mahkum getiren ambulanslar, ikinci grup için yeniden cezaevine gitti. İkinci grupta ise Diyarbakır D Tipi Kapalı Cezaevi'nden 5, Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'nden ise 9 olmak üzere toplam 24 tutuklu hastaneye kaldırıldı.