1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. "Göz Görmez Gönül Görür” projesi
"Göz Görmez Gönül Görür” projesi

"Göz Görmez Gönül Görür” projesi

Sur Belediyesi Kadın Kurulu'nun hazırlamış olduğu ve koordinatörlüğünü Semra Turan'ın yaptığı, “Göz Görmez Gönül Görür” projesi hayata geçti

A+A-

Sur Belediye Başkan Yardımcısı Gülbahar Örmek, Meclis Üyeleri Semra Turan ve Azize Kutlu ve gönüllülerden oluşan bir ekip yalnız yaşayan yaşlıları ziyaret etti. 

Proje Koordinatörü Meclis Üyesi Semra Turan ziyaret sırasında şunları söyledi; “ Ben ve Meclis arkadaşlarımız Sur Belediyesi adına bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Yalnız ve kimsesiz yaşlılarımızı ziyaret ederek onlarla zaman geçirmek amacıyla yaptığımız bu projede Sur Belediye Başkanı Abdullah Demirbaş ve gönüllü olarak katılan herkese teşekkür ediyoruz. Bu projede imkânlarımız dâhilinde elimizden geleni yapmak için gayret göstereceğiz. Ayrıca yaşlılarımızdan gelen farklı taleplere göre onların isteklerini yerine getireceğiz.” dedi.

Ziyaret sırasında konuşan Sur Belediye Başkan Yardımcısı Gülbahar Örmek şunlara değindi; “Sur Belediyesi Kadın Kurulu olarak deklere ettiğimiz “Göz Görmez Gönül Görür” projesinin startını verdik. Projenin amaçları arasında; yaşlılarımızın evlerini temizlemek, onlar için yemek pişirmek, hastalandıklarında doktora götürmek veya onlarla beraber dışarı çıkıp zaman geçirmek yer alıyor. Kadın Destek Merkezi (KADEM) ve mahalle muhtarlarımızın belirlemiş olduğu evlere yaptığımız ziyaretlerde, yaşlılarımıza küçük bir hediye paketi de götürdük. Bu evleri kayıt altında tutarak ve belirli aralıklarla ziyaret ederek bir nevi kardeş ailesi oluyoruz.”

Çünkü Hepimiz Bir Gün Yaşlanacağız

Örmek konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu sosyal ve vicdani bir projedir. Çünkü hepimiz bir gün yaşlanacağız ve belki de bizimde bir gün faydalanmak istediğimiz ve hayalini kurduğumuz bir proje olacaktır. Hiç beklemediğiniz bir anda belediye tarafından kapınız çalınıyor ve neye ihtiyacınız var diye sormaya geliyorlar. Bu geçekten insani ve vicdani bir tekliftir. Ayrıca bizi dinleyenlerden gönüllülük temelinde gelip yaşlılara zaman ayırabilecek herkesi bu projede görmek isteriz.” dedi.