1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gösteriye giriş biletle değil kitapla yapıldı
Gösteriye giriş biletle değil kitapla yapıldı

Gösteriye giriş biletle değil kitapla yapıldı

Dicle Üniversitesi Kültür Mutfağı (DÜKM), Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki kütüphanesi boş okullara gönderilmek üzere kitap toplama kampanyası başlattı.

A+A-

Kampanya kapsamında müzik, stand up ve tiyatro gösterisi düzenleyen DÜKM öğrencileri, gösteriye giriş için en az iki kitap şartı getirdi. Gösteriye ilgi yoğun olunca toplanan onlarca kitap Şemdinliye gönderilecek.
 
 Dicle Üniversitesi Kültür Mutfağı öğrencileri anlamlı bir etkinliğe imza attı. Öğrenciler, Hakkari’nin Şemdinli ilçesindeki kütüphanesi boş okullara gönderilmek üzere kitap toplama kampanyası başlattı.
 
KİTAP GETİRME ŞARTI
 
Kampanya kapsamında öğrenciler, şarkı söyledi, stand up gösterisi ve tiyatro yaptılar. Günler öncesinden duyurulan etkinliğe de katılım için bilet yerine okudukları en az 2 kitapla katılma şartı arandı. Etkinliğe katılım yoğun olunca onlarca kitap elde edilmiş oldu.
 
MÜZİK COŞTURDU, STAND UP GÜLMEKTEN KIRDI GEÇİRDİ
 
Gösteride, ilk olarak sahneye çıkan Abdurrahim Dabak, gitar ve erbane eşliğinde seslendirdiği Türkçe ve Kürtçe şarkılarla seyircileri coşturdu. Ardından sahne alan Miraç Can Ergenekon, Diyarbakır tiplemelerinden oluşan Stand Up gösterisi ile seyircileri gülmekten kırdı geçirdi.
DÜKM ekibinin skeçleriyle de renklendirdiği gösteride toplanan kitaplar, Hakkari Şemdinli’deki kütüphanesi boş okullara gönderilecek.

 

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT