1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Göstericiler dernek binası yaktı
Göstericiler dernek binası yaktı

Göstericiler dernek binası yaktı

Diyarbakır'ın Lice İlçesi Kayacık Köyü Jandarma Karakolu önünde gösteri yapanlar ile jandarma arasında çıkan olayda 1 kişinin ölmesi, 9 kişinin yaralanması, Hakkari'de bir grup gösterici tarafından protesto edildi.

A+A-

Diyarbakır'ın Lice İlçesi Kayacık Köyü Jandarma Karakolu önünde gösteri yapanlar ile jandarma arasında çıkan olayda 1 kişinin ölmesi, 9 kişinin yaralanması, Hakkari'de bir grup gösterici tarafından protesto edildi. Polisin gözyaşartıcı bomba ve basınçlı suyla dağıtmaya çalıştığı göstericiler, Gülen cemaatine yakın bir derneğin binasına da molotof kokteyli atarak yangın çıkardı. Binadaki yangın, itfaiye ve TOMA araçlarının müdahalesi ile söndürüldü.

Lice'nin Kayacık Köyü'ndeki olayları protesto eden 100 kişilik grup, Pehlivan Mahallesi Çevre Yolu'na barikat kurup ateş yaktı. Bunun üzerine gelen polis, göstericileri basınçlı su ve gözyaşartıcı bomba kullanarak dağıttı. Ara sokaklara dağılan göstericiler, bu kez de Gazi Mahallesi'nde bir araya geldi.

DERNEK BİNASINI YAKTILAR

Göstericeler, burada Gülen cemaatine yakın olan, gündüz saatlerinde kullanılan Nil Kadın Derneği binasına molotofkokteyli atarak ateşe verdi. Gece boş olan iki katlı binadaki yangın, olay yerine çağrılan itfaiye ve TOMA araçlarından su sıkılarak söndürüldü.

Büyük hasar gören bina, 23 Ağustos 2010'da camiye giderken uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen imam Aziz Tan'ın ev olarak kullandığı, ailesinin Hakkari'den ayrılmasından sonra Gülen cemaatine yakın Nil Kadın Derneği tarafından kullanılmaya başlanmıştı.

HABERE YORUM KAT