1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Göstericiler cezaevini taş yağmuruna tuttu
Göstericiler cezaevini taş yağmuruna tuttu

Göstericiler cezaevini taş yağmuruna tuttu

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da, IŞİD'in Kobani'deki saldırısını bahane ederek akşam saatlerinde izinsiz gösteri düzenleyen grup, E Tipi Kapalı Cezaevini taş yağmuruna tuttu.

A+A-

Göstericilere müdahale etmek için olay yerine gelen zırhlı polis aracı ise barikatlara çarparak, az kalsın devriliyordu.

Diyarbakır'da sabah saatlerinde başlayan gösteriler havanın kararmasıyla kentin çeşitli noktalarında tekrar başladı. Bağlar ilçesinde yolda bulunan yağmur suyu tahliyesi için yapılan ızgaralı yerinden söküp barikat kuran göstericiler, saat 22.00 sularında Emek Caddesi üzerinde bulunan E Tipi Kapalı Cezaevi arka nizamiye kapısında bulunan nöbet tutan askerlerin kulübelerini taş yağmuruna tuttular.

Cezaevini taş yağmuruna tuttuktan sonra olay yerine gelen güvenlik güçlerinin tüm uyarılara rağmen dağılmayarak taş ve havai fişek atmaya devam eden göstericilere polis ekipleri plastik mermi ve biber gazıyla müdahale etti.

ZIRHLI POLİS ARACI AZ KALSIN DEVRİLİYORDU

Göstericilere müdahalede bulunmak üzere olay yerine gelen zırhlı polis aracı ise yolu trafiğe kapatmak için göstericiler tarafından kurulan barikata çarparak az kalsın devriliyordu.

Yapılan müdahalenin ardından gösterici grup ara sokaklara kaçarken, polis ekipleri de vatandaşlarla beraber yol ortasında yağmur suyunun tahliyesi için yapılan ve göstericiler tarafından sökülen ızgaraları yerlerine takarak yolu trafiğe açtılar.

Polis ekipleri yolu trafiğe açtıktan sonra bölgede yaşanabilecek olaylara karşı yoğun güvenlik önlemi aldı.


(SO-Y)

HABERE YORUM KAT