1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Görmeden dokunmadan alma
Görmeden dokunmadan alma

Görmeden dokunmadan alma

Yurttaşları televizyon ve radyo üzerinden alınan cep telefonlarına dikkat etmesi konusunda uyaran Cep Telefonu satıcı Şehmus Bağcı, cihazların görmeden ve dokunmadan sanal bir şekilde alınmasının çeşitli mağduriyetlere yol açtığını vurguladı.

A+A-
Türkiye genelinde son zamanlarda cep telefonlarını güvenilir bayilerden almak yerine TV ekranlarından ve radyolardan alan yurttaşlar mağdur oluyor. Televizyonda satılan telefonların güvenli olmadığını belirten Cep Telefonu satıcı Şehmus Bağcı, yurttaşlara alacakları cihaza dokunmadan almamaları konusunda uyarısında bulundu.
 
'Görmeden dokunmadan alma'
 
Cihazı görmeden ve dokunmadan sanal bir şekilde alındığını ve bununda çeşitli mağduriyetlere yol açtığını vurgulayan Bağcı, “Televizyon üzerinden alınan cihazlar firmaların kendi cihazları değil. En kalitesiz telefonu satıyorlar. Onun için yurttaşlar güvenilir bayilerden alışveriş yapmalı. Alacakları telefonları önce bir görmeli dokunmalı ondan sonra almalı. Telefonların iki türlüsü var. Birisi iyi kalite diğeri ise kötü kalitedir. Yani A kalitedir. Onların gönderdikleri A kalitedir. Dokunmatiği hassas olan cep telefonları var bir de normal olanları var. Bunlar normal olanları gönderirler. O yüzden yurttaşlarımız bu gibi oyunlara gelmesinler. Paralarına yazık” dedi.
 
'Tamiri yapılmıyor'
 
Yurttaşların bu şekilde çok mağdur olduğunu belirten Bağcı, “Bizim aynı zamanda teknik servisimiz var. Gün içersinde yaklaşık 10-15 tane cihaz geliyor. Televizyondan aldıklarını söylüyorlar.
 
Televizyondan alınan orijinal telefonlarla bir değil. Sürekli sorun oluyor cihazda. Müşterinin de parası çöpe gitmiş oluyor. Bu telefonlar Çin'den geliyor zaten. İstanbul piyasası bu işi eline almış. İstanbul piyasasından televizyon aracılığı ile Türkiye'ye dağıtılıyor. Yurttaşlara kesinlikle önermiyoruz. Kaçak Kore telefonlarının A kalite olanları var orijinal olanları var. Orijinal dokunmatik telefonlara dokunduğuz zaman rahatlıkla algılıyorsa o zaman sorun yok demektir. Rahat algılamadığı zaman anlasınlar ki Çin malıdır. Bu tür Cihazlar geldiği zaman tamiri yapamaya biliyoruz. Çünkü bu telefonların parçası yok” diye konuştu.
 
'100 TL'lik konuşma hediyesi yalan'
 
Yurttaşları TV'lerdeki reklamlara aldanarak cihaz almamaları konusunda uyaran Bağcı, “Yurttaşlara tavsiyem TV'lere aldanıp elektronik eşya almasınlar. Bu aynı zamanda haksız rekabettir. Yurttaşları aldatmaktır. Birde TV'lerde telefonla beraber 100 TL'lik konuşma hediye edildiği söyleniyor. Ancak öyle bir şey yok. Tamamen tüketiciyi kandırmaya yönelik bir yalan. Cihazla beraber gönderilen konuşma kartlarının üzerindeki numaraların hepsi geçersiz. Zaten Türkiye'deki hiçbir operatöründe bu tür firmalarla böyle bir anlaşması bulunmuyor.  Hükümetin bunlara müdahale etmesi gerekir. Sınırlama getirmesi gerekir. Halkı koruması, soydurmaması gerekir. Devlet burada büyük vergi kaybı da yaşıyor” şeklinde konuştu.
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT