1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Görme engellilere yön taşları
Görme engellilere yön taşları

Görme engellilere yön taşları

Bağlar Belediyesi, Bağlar'da yaya kaldırımlarını görme engelli yurttaşların kullanımına uygun hale getirmek amacıyla Nükhet Coşkun Caddesi'ne özel yön taşı döşüyor.

A+A-

 

Bağlar'ın muhtelif alanlarında Bağlar Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü ekipleri cadde ve sokaklarda yapımına devam eden kaldırım ve parke taşı döşeme çalışmalarında engelli yurttaşlara göre dizyan ediyor. Bu proje kapsamında Bağlar'ın birçok cadde ve sokaklarını yenileyen belediye, şimdi de Nükhet Coşkun caddesindeki kaldırım çalışmalarına başladı.
 
Nükhet Coşkun caddesindeki yaya kaldırımları görme engelli yurttaşların kullanımına uygun dizayn edilirken, bazalt taşı döşeme çalışmaları hızla devam ediyor. Sosyal sorumluluk anlamında birçok projeye imza atan Bağlar Belediyesi, engelliler için yaptığı kaldırım rampalarından sonra şimdi de yaya kaldırımlarını görme engelli yurttaşlara uygun hale getiriyor. Belediye, Bağlar'daki kaldırımlarda görme engelli yurttaşların yardıma ihtiyaç duymadan yürüyebilmeleri için, hissedilebilir özellikteki yön taşları döşenerek engelli yurttaşların yürüyüş rotaları çiziyor. Birçok cadde ve sokakta kaldırım ve parke taşını bitiren belediyenin, engelli yurttaşlara göre dizayn ettiği kaldırımlar ise takdir topladı.

HABERE YORUM KAT