1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Görme engellilerden kutlu doğum etkinliği
Görme engellilerden kutlu doğum etkinliği

Görme engellilerden kutlu doğum etkinliği

DİYARBAKIR - Diyarbakır Altı Nokta Körler Derneği tarafından Halk Kütüphanesi toplantı salonunda kutlu doğum etkinliği düzenlendi.

A+A-

Etkinliğe, Altı Nokta Körler Derneği Başkanı M. Akif Karakaş, Doç. Dr. M. Emin Uludağ ve çok sayıda dernek üyesi katıldı. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Karakaş, Hz. Muhammed'in (SAV) bir hadis-i şerifini okudu. Karakaş, "Peygamber efendimiz bir hadisi şeriflerinde, 'Dünyaya açılan kapısı kapalı olan ve gözlerinden mahrum olan insanlar, şükredip, sabrederlerse kendilerine cennet kapıları müjdelenir' diyorlar. Benimde sizlere en büyük tavsiyem değerli arkadaşlar, şükredersek, sabredersek, Allah'ın izni ile cennet kapıları bizlere açılacaktır” dedi.


Ardından Kur-an tilavetinin yapıldığı etkinlikte son olarak Doç. Dr. M. Emin Uludağ söz aldı. Böyle bir etkinliğin Altı Nokta Körler Derneği tarafından ilk defa yapıldığını dile getiren Akdemir, bunun devamının geleceğine inandığını söyledi. Etkinliği düzenleyenlere teşekkür eden Akdemir, etkinliğin çok güzel olduğunu ifade etti. etkinliğin faydalı olduğunu aktaran Kamil Kurt isimli vatandaş da, Hz. Muhammed (sav) hakkında bilmedikleri çok şeyi bu etkinlikte öğrendiklerini kaydetti.

HABERE YORUM KAT