1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Görme engelliler iftarda bir araya geldi
Görme engelliler iftarda bir araya geldi

Görme engelliler iftarda bir araya geldi

DİYARBAKIR- Altı Nokta Körler Derneğince düzenlenen iftar programında bir araya gelen görme engellilere, Bilgisayar İşletmenliği Eğitim Kursu sertifikaları verildi.

A+A-
Altı Nokta Körler Derneğince Karayolları 9. Bölge Müdürlüğünde düzenlenen iftar programına Altı Nokta Körler Derneği Diyarbakır Şubesi Başkanı Mehmet Akif Karakaş, Diyarbakır Milletvekili Mehmet Süleyman Hamzaoğulları, Vali yardımcıları Ahmet Günaydın, Ahmet Dalkıran, Karayolları 9. Bölge Müdürü Şamil Gülen ve çok sayıda görme engelli vatandaş katıldı.
 
Programda Altı Nokta Körler Derneği, İş-Kur ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen Bilgisayar İşletmenliği Eğitimi Kursunda başarılı olan 7 kursiyere sertifikaları verildi. 
 
Katkılarından dolayı Hamzaoğulları'na plaket veren Karakaş, İş-Kur işbirliği ile düzenledikleri eğitim kurslarının devam edeceğini belirterek, katkısı olanlara teşekkür etti.
 
Son dönemde engellilerle yönelik yapılan çalışmalara değinen Karakaş, şöyle konuştu:
 
"Son dönemde engellilerle ilgili önemli çalışmalar yapıldı. Özellikle eğitim, istihdam ve rehabilitasyon alanlarında çalışmalar çok önemli. Son beş yıl içerisinde yirmi bini aşkın engellinin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmesi, evde bakım imkanının sağlanması, Engelli maaşının on önce yetmiş lira iken bugün bin iki yüz elli lira civarında üç aylık engelli maaşı alması bunlar önemli çalışmalardır." 
 
 
Muhabir: Hasan Namlı 
Yayınlayan: Levent Harman

HABERE YORUM KAT