1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Görme engelli spor kulübünden Vali Toprak'a ziyaret
Görme engelli spor kulübünden Vali Toprak'a ziyaret

Görme engelli spor kulübünden Vali Toprak'a ziyaret

DİYARBAKIR - Diyarbakır Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Emir Baran ve dernek üyeleri, Vali Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti.

A+A-

Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Mehmet Emin Baran kendilerini kabulünden dolayı Vali Toprak'a teşekkür etti. Yürüttükleri faaliyetler ve yeni projeler konusunda Vali toprak ile görüş alış verişinde bulunan dernek mensupları, engelli vatandaşların daha fazla spor yapabilme imkanına kavuşması için engellilere yönelik düzenlenecek özel bir tesisin Diyarbakır'a kazandırılmasını istedi.

Vali Toprak ise, Diyarbakır'da faaliyet gösteren tüm engelli derneklerine devletin sunduğu imkanlar doğrultusunda her zaman ve her konuda destek olmaya çalıştıklarını söyledi. Vali Toprak, Diyarbakır Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği'nin faaliyet ve başarılarını yakından takip ettiğini belirterek, engelli vatandaşların sporun güzelliklerinden faydalanmaları konusunda derneğin yürüttüğü bu görevin, takdire şayan bir faaliyet olduğunu kaydetti. Engelliler için düzenlenecek özel bir tesisin Diyarbakır'a kazandırılması konusunda dernek üyelerinin talebinin son derece makul ve önemli bir ihtiyaca cevap verecek nitelikte bir dilek olduğunu aktaran Vali Toprak, bu hizmetin yapımın önemli bir ön çalışma ve zaman gerektirdiğini dile getirdi. Vali Toprak, düzenlemeler konusunda gereken hazırlığın başlatılması için yetkilere talimat vereceğini belirtti.