1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Görme engelli Öner madalyasız döndü
Görme engelli Öner madalyasız döndü

Görme engelli Öner madalyasız döndü

Diyarbakırlı görme engelli atlet Nesim Öner, Fransa'nın Lyon kentinde düzenlenen 2013 IPC Atletizm Dünya Şampiyonasında hem 800 metre de 4'ncü, 400 metre de 5'nci oldu.

A+A-

Fransa'nın Lyon kentinde düzenlenen 2013 IPC Atletizm Dünya Şampiyonası sona erdi. 20-28 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenen şampiyonada Diyarbakır adına yarışan tek atlet olan Nesim Öner, hem 800 metrede hem de 400 metrede finalle yükseldi. Final müsabakalarında istediği başarıyı elde edemeyen milli sporcu, Türkiye'ye üzgün döndü.

Dereceler iyi ama madalya olmadı

Fransa'nın Lyon kentinde düzenlenen 2013 IPC Atletizm Dünya Şampiyonasına iyi başlangıç yaptığını söyleyen Nesim Öner, şöyle konuştu:

“Şampiyonaya iyi başladım. Eleme müsabakalarını geçerek hem 800 metrede hem de 400 metrede finalle kaldım. Ama finalde istediğim performansı yansıtamadım ve madalya şansımı yitirdim. Çok üzgünüm. Fakat bu şampiyonada kendime ayıt dereceleri geliştirdim.”

Adnan Öztürk'e teşekkür

Antrenör Muhittin Gökçe ise, sporcusunu iyi dereceler elde etmesine rağmen madalyaya uzanmadığını belirterek,  şunları söyledi:

“Fransa'nın Lyon kentinde düzenlenen 2013 IPC Atletizm Dünya Şampiyonasına umutlu geldik. Çok iyi yarışmalar çıkaran ve kendisine ait dereceleri oldukça geliştiren M. Nesim Öner, sadece madalya alamadı. 800 metrede 4'ncü ve 400 metrede de 5'nci oldu. Genel olarak bu dereceler iyi ama bizi tatmin etmedi. Zamanla sporcumun çok daha iyi olacağına inanıyorum. Bize büyük destekleri olan Galatasaray 2. Başkanı Adnan Öztürk'e teşekkür ediyorum. Onun verdiği desteklerle çok iyi imkanlara sahip olduk. Ama ona ve Galatasaray kulübüne madalya kazandıramadığımız için çok üzgünüz.”

HABERE YORUM KAT