1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Görevden alınacağımı hissetmiştim
Görevden alınacağımı hissetmiştim

Görevden alınacağımı hissetmiştim

Bakan Eker tarafından görevden alınan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Diyarbakır İl Müdürü Koçkaya,bu kararın nedeninin kendisine bildirilmediğini ancak görevden alınacağını Ankara'ya giden muhtar ve kooperatif başkanları aracılığıyla daha önce hissettiğini sö

A+A-

Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın görevden alınması konusunda kamuoyunda oluşan soru işaretlerini gideremediği Diyarbakır İl Müdürü Mehmet Ali Koçkaya,görevden alındığını resmi gazetede öğrenmesinin kendisinde derin bir burukluk yarattığını söyledi.Mustafa'nın Yemek Dünyası'nda verdiği veda yemeğinde kurumdaki çalışma arkadaşları,bölgedeki STK'lar ,basın mensupları , AK Parti il teşkilatı yöneticileri ve ilçe başkanlarıyla bir araya gelen Koçkaya, yemekten sonra sorularımızı cevaplandırdı.

Bursa'da 5 yıl müdür yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra Ağustos 2009'da memleketi Diyarbakır'a müdür olarak atandığını belirten Koçkaya,”Diyarbakır'daki 3.5 yıllık süre bana 7 yıl gibi geldi. Burada görev yapmaktan büyük zevk aldım. Hizmete susamış kitlemiz vardı. Yoğun anılarla geride kaldı. Bir gün bunları kaleme almayı düşünüyorum. Diyarbakır benim için her anlamda laboratuvar oldu. Bursa ile Diyarbakır'daki öncelikler çok farklı.” dedi.
 
'EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜM İKİ KONU'

Görevden alındıktan sonra bakan Eker'le görüşmediğini anlatan Koçkaya,en çok üzüldüğü iki konunun kararı resmi gazetede öğrenmesi ve projelerinin yarım kalması olduğunun altını çizdi. Koçkaya,şöyle devam etti :”Görevden alındığımı resmi gazetede öğrendim. Daha önce hissetmiştim aslında. Ankara'ya gidip gelen muhtarlar,kooperatif başkanları benim Osmaniye,Adana gibi illere atanacağıma dair söylemlerde bulunmuşlardı. Duygusal olarak gönül bağım oluşmuştu Diyarbakır'la,çünkü aynı zamanda memleketim. Bazı projelerimiz yarım kaldı. Meyveciliğe çok önem veriyorduk. Kendim bahçecilik alanında ziraat mühendisiyim. Bu görevden alınmanın ani oluşu burukluk yarattı. Ayrılma kararından sonra bakanla her hangi bir görüşmemiz olmadı.”
 
'HALKLA DUYGUSAL BAĞIMIZ OLUŞTU'

Halk ile arasında duygusal bir bağ oluştuğunu ve bunun da hizmet kalitesine yansıdığını dile getiren Koçkaya,bu nedenle başı dik ve vicdanı rahat şekilde ayrıldığını söyledi. Koçkaya,”Diyarbakır'ın kalkınmasında lokomotiv sektör tarım ve gıdadır. Tarımın önemli rolü vardır. Yerelde kaliteli hizmet sunmaya çalıştık. Halkımızla Kulp'tan Çüngüş'e kadar kalpten kalbe giden bir duygusal bağ oluştu. Sorunlara ortak çözüm arıyorduk. Aciz kalıp,çözemediğimiz zaman da halk bizi anlıyordu. Milletimizin bürokrattan beklediği sıcak ilgiymiş onu gördük. Evet'i zaten istiyorlar Hayır'ı anlatmasını bilsen de çok vefalı bir millet olarak makul karşılıyor. 30 yıl burada kargaşa ve kaos ortamı vardı. Şimdi yeni yeni gelişme var,halka hizmet götürülüyor. Görevimi en iyi şekilde yaptığıma inanarak başım dik ve vicdanım rahat ayrılıyorum .”dedi.

HABERE YORUM KAT