1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Goran Heyeti HDP ile seçim çalışması yürütecek
Goran Heyeti HDP ile seçim çalışması yürütecek

Goran Heyeti HDP ile seçim çalışması yürütecek

Güney Kürdistan'dan gelen Goran Heyeti, 7 Haziran seçimlerinde desteklerini sunmak üzere HDP Diyarbakır İl Örgütü'nü ziyaret etti. Heyet, iki gün boyunca HDP'nin seçim çalışmalarına katılacak.

A+A-
Geçtiğimiz günlerde HDP'nin seçim çalışmalarına destek vermek için 42 kişilik heyetle Kürdistan'a gelen YNK'den sonra, Güney Kürdistan'ın önemli siyasi partilerinden Goran Hareketi de destek amacıyla Diyarbakır'a geldi. Aralarında Federe Kürdistan Bölgesi Parlamenteri Êvar İbrahim'in de bulunduğu Goran Heyeti, seçim çalışmalarında desteklerini sunmak üzere HDP Diyarbakır İl Örgütü'nü ziyaret etti.
 
 
HDP Diyarbakır milletvekili adayları Nursel Aydoğan ve Feleknas Uca'nın yanı sıra HDP Diyarbakır il yöneticileri tarafından karşılanan heyet, il binasına geçti. Ziyarette konuşan HDP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Ömer Önen, gerçekleşen ziyaretin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, Kürt halkı için tarihi bir önemi olan 7 Haziran seçimlerinde ulusal birlik ruhuyla çalışılması gerektiğini söyledi. Güney Kürdistan'da HDP'nin seçim çalışmalarına dönük katkılarını anlatan parlamenter Êvar İbrahim, Güney Kürdistan'da sandıklar açılmadığı için yurttaşların Türkiye'deki seçimler için oy kullanamadığını belirterek, sandıkların açılması için Türkiye'ye çağrıda bulundu.
 
Ulusal birlik vurgusu yapıldı
 
 
HDP'ye destek verilmesi çağrısında bulunan 225 Goran Hareketi yöneticisinin imzasının yer aldığı destek metnini HDP'li yöneticilere sunan Süleymaniye Belediyesi Meclis Üyesi Şêrko Heme Emin, seçim çalışmalarında HDP'nin yanında yer alacaklarını söyledi. Ziyarette konuşan HDP Diyarbakır Milletvekili Adayı Feleknas Uca ise, Kürt halkının geleceğini belirleyecek olan 7 Haziran seçimleri öncesi gerçekleşen destek ziyaretinin kendilerine güç verdiğini belirterek, "Kürt halkı Şengal ve Kobanê'de var olan ulusal birlik ruhuyla mücadele ederse zafere ulaşacaktır. Kürt halkının birliği Kürtleri yok etmek isteyen güçlere büyük bir cevap olacaktır" dedi.
 
Goran Heyeti, Diyarbakır'da kalacağı ik gün boyunca HDP'nin seçim çalışmalarında yer alacak.
 

HABERE YORUM KAT