1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Goran Hareketi parlamenterleri Büyükşehirde
Goran Hareketi parlamenterleri Büyükşehirde

Goran Hareketi parlamenterleri Büyükşehirde

Goran Hareketi'ne (TewgeraGoran ) mensup Irak ve Kürdistan parlamenterlerinden oluşan heyet, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak'ı ziyaret etti.

A+A-

Ziyarette konuşan Kışanak, ilk defa seçimden dolayı birlikte olduklarını, bu birlikteliğin önemli ve anlamlı olduğunu belirterek, “Bu aynı zamanda ulusal bir duruşu temsil ediyor” dedi. 

Federal Kürdistan Bölgesi'nden HDP'ye destek vermek için bölgeye gelen GoranHareketi  milletvekilleriEvar İbrahim, Pari Salih, Sherko Hama Amin, Omed Hama Ali, Irak Parlamentosu Milletvekili Mesut Haydar ve Süleymaniye Belediyesi Meclis Üyesi HewserHoşyar, Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanımız Gültan Kışanak'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete konuşan milletvekili Evar İbrahim, 5 gündür bölge illerinde bulunduklarını ve HDP'nin seçim çalışmalarını yakından takip ettiklerini kaydetti. İbrahim, "HDP'nin % 10 barajını aşması gerekiyor. Baraj engelini aşmamız için tüm Kürtler birlik oluşturmalıdır. Bu anlamda bizler yürekten ve gönülden sizlerleyiz" dedi.

 

Haydar: HDP bütün renklerin sesi

HDP'nin baraj sorunu bulunmadığını ve barajı geçeceğinden emin olduğunu dile getiren Irak Parlamentosu Milletvekili Mesut Haydar, seçimler dolayısıyla bölgede bir çok yeri gezme imkanı yakaladıklarını ve HDP'nin sadece Kürtler değil bütün renklerin sesi olduğunu gördüklerini ifade etti. Türkiye halklarının HDP'ye destek verdiğine dikkat çeken Haydar, Goran Hareketi olarak sürekli HDP ile dayanışma içinde olacaklarını belirtti

Destek imzaları Kışanak’a verildi

Haydar'ın konuşmasının ardından Süleymaniye Belediyesi Meclis Üyesi HewserHoşyar, KDP, Goran ve YNK belediye meclis üyelerinin HDP'ye destek deklarasyonu nedeniyle topladıkları 225 imzayı Kışanak'a sundu.

Kışanak; Kazanılacak başarı herkesin başarısı olacak

Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanımız Gültan Kışanak, yapılan ziyaretten ve HDP'ye verilen bu anlamlı destekten dolayı Goran Hareketi üyelerine teşekkür etti. Kışanak, "Daha önce birçok kez bir araya geldik. Ama ilk kez seçimler nedeniyle bir aradayız, bu birliktelik oldukça anlamlı ve önemlidir. Politik olarak bir arada olmak geleceğin de perspektifidir. Bu aynı zamanda ulusal bir duruşu temsil ediyor" dedi.

 

Seçimlerde bugün burada bulunan misafirlerinin de emeği olacağına vurgu yapan Kışanak, ortaya çıkacak başarının da herkesin ve Goran Hareketi'nin de başarısı olacağını ifade etti. Seçime destekten dolayı Güney Kürdistan'dan gelenlere halkında büyük bir ilgisinin olduğunu söyleyen Kışanak, misafirlerini HDP'nin İstasyon Meydanı'nda düzenleyeceği mitinge davet etti.

HABERE YORUM KAT