1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Google'de bunları yazın sürprizleri görün
Google'de bunları yazın sürprizleri görün

Google'de bunları yazın sürprizleri görün

Google aramaları, gizli ve eğlenceli sürprizlerle dolu.

A+A-

Geçmişten bugüne farklı günlere özel logo tasarımları (doodle) ile gündeme gelen Google'nin bir çok kelime aramasında kullanıcılara sürprizler yaptığını biliyor muydunuz? İşte o arama kelime ve cümlelerinden bazıları

1- Google'a do a barrel roll yazdığınızda ne olduğunu biliyor musunuz?
 Do A Barrel Roll: İnternette arama yaparken bir savaş uçağında gibi hissetmek ister misiniz? do a barrel roll yazdığınızda tüm sayfanın döndüğünü göreceksiniz.

2- En yalnız sayı hanigisi: Google'a zor sorular sormaktan çekinmeyin. What is the loneliest number (en yalnız sayı hangisi) yazdığınızda Google'ın hesap makinesi, size "1" cevabını verecek.

3- Google'da Askew veya tilt aramalarını yaptığınızda, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.

4- Google gravity yazın ve "Kendimi şanslı hissediyorum" düğmesine basın. Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz.İsterseniz fareniz yoluyla bu yığınla oynayabilirsiniz.

5- Arama kutusuna let it snow (kar yağdır) yazın... Bir anda kar tanelerinin tarayıcı pencerenize yavaş yavaş düştüğünü ve bununla beraber ekranın buğulandığını göreceksiniz.

6- Recursion: "Kendini sonsuz olarak tekrar etme" anlamındaki bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.

7- Chuck Norris nerede: Where is Chuck Norris?, find Chuck Norris yazarak arama yaptığınızda, "Google Chuck Norris'i aramayacak.Çünkü siz "Chuck Norris'i bulamazsınız, o sizi bulur." mesajıyla karşılaşışıyorsunuz.

8- Pig Latin Google yazdığınızda bozuk latince kullanan Google'a erişmek mümkün. Bu adresten ise Google'ı Latince, Korsan ve Klingon dillerinde yapılandırmanız da mümkün.

Bu haber toplam 4605 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT