1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Google'de bunları yazın sürprizleri görün
Google'de bunları yazın sürprizleri görün

Google'de bunları yazın sürprizleri görün

Google aramaları, gizli ve eğlenceli sürprizlerle dolu.

A+A-

Geçmişten bugüne farklı günlere özel logo tasarımları (doodle) ile gündeme gelen Google'nin bir çok kelime aramasında kullanıcılara sürprizler yaptığını biliyor muydunuz? İşte o arama kelime ve cümlelerinden bazıları

1- Google'a do a barrel roll yazdığınızda ne olduğunu biliyor musunuz?
 Do A Barrel Roll: İnternette arama yaparken bir savaş uçağında gibi hissetmek ister misiniz? do a barrel roll yazdığınızda tüm sayfanın döndüğünü göreceksiniz.

2- En yalnız sayı hanigisi: Google'a zor sorular sormaktan çekinmeyin. What is the loneliest number (en yalnız sayı hangisi) yazdığınızda Google'ın hesap makinesi, size "1" cevabını verecek.

3- Google'da Askew veya tilt aramalarını yaptığınızda, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.

4- Google gravity yazın ve "Kendimi şanslı hissediyorum" düğmesine basın. Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz.İsterseniz fareniz yoluyla bu yığınla oynayabilirsiniz.

5- Arama kutusuna let it snow (kar yağdır) yazın... Bir anda kar tanelerinin tarayıcı pencerenize yavaş yavaş düştüğünü ve bununla beraber ekranın buğulandığını göreceksiniz.

6- Recursion: "Kendini sonsuz olarak tekrar etme" anlamındaki bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.

7- Chuck Norris nerede: Where is Chuck Norris?, find Chuck Norris yazarak arama yaptığınızda, "Google Chuck Norris'i aramayacak.Çünkü siz "Chuck Norris'i bulamazsınız, o sizi bulur." mesajıyla karşılaşışıyorsunuz.

8- Pig Latin Google yazdığınızda bozuk latince kullanan Google'a erişmek mümkün. Bu adresten ise Google'ı Latince, Korsan ve Klingon dillerinde yapılandırmanız da mümkün.

HABERE YORUM KAT