21 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır12 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara7 °C
 • Antalya17 °C
 • İzmir10 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  124,550
  %-0.30
 • Dolar
  3,0588
  %-0.15
 • Euro
  3,3441
  %-0.47

Gönüllü Spor Eğitmenleri için gece düzenlendi

Gönüllü Spor Eğitmenleri için gece düzenlendi

05 Ekim 2013 Cumartesi 13:50

2013 Yaz Spor Okullarında görev alan gönüllü eğitmenlerin onuruna Diyarbakır Sümer Park Ortak Yaşam Alanı`nda gece düzenlendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Spor Şube Müdürlüğü'nün her yıl geleneksel olarak yaptığı ve bu yıl toplam 8 branşta 680'i kadın olmak üzere 1350 kişinin faydalandığı yaz spor okullarında gönüllü çalışan 27 eğitmen, 4 refakatçi ve 2 servis şoförü için Sümer Park Ortak Yaşam Alanı merkez binasında gece düzenlendi.

Spor yaz okullarında bu yıl tüm çocuklara beslenme, spor malzemesi, sporda fair-play, toplumsal cinsiyet eğitimi ve sinema gösterimleri de yapıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı sporun dini, dili, etnik kökeni farklı olan bir çok topluluğu bir araya getirip evrensel barışa hizmet etmesi açısından önemli bir faaliyet olduğunu, bireysel sportif faaliyetlerin yanında kitlesel sporları da önemsediklerini, bu nedenle sporun toplumun bir davranış biçimi haline getirilmesinin kendileri açısından önemli olduğunun altını çizdi. Tarih içerisinde başarılı toplumları incelediklerinde o toplumun spora ve sanatta olan yatkınlıklarının başarılarını direkt olarak etkilediğini anımsatan Kılavuz, kendilerinin de sporu önemsediklerini ifade etti. Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Son 30 yıllık süreçte ülkemizde bir savaş yaşandı. Özellikle varoşlarda beton yığınların içinde insanlar bir şekilde sportif faaliyetlerden uzaklaştı. Ama şimdiki durumun değiştiğini, spor eliyle her kesime özellikle engelliye, kadına da spor yapma imkanı doğdu. “

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı özellikle yaz spor okullarını bu anlamda önemsediklerini ve yaz ayları boyunca gönüllü olarak çalışan eğitmenlere teşekkür ettiğini belirtti.Konuşmaların ardından yaz spor okullarında gönüllü hizmet veren tüm eğitmenlere Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı plaket verdi.

Okunma Sayısı : 6462
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com