1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gönüller ve Gönüllüler ‘Diyarbekir’ için bir araya geldi
Gönüller ve Gönüllüler ‘Diyarbekir’ için bir araya geldi

Gönüller ve Gönüllüler ‘Diyarbekir’ için bir araya geldi

DİYARBAKIR - Diyarbakır’da 24 kişilik nitelikli gönüllü ekibi Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Tanrıverdi başkanlığında, Doç. Dr. İrfan Yıldız’ın koordine ettiği “Diyarbekir” temalı istişare toplantısında bir araya geldi.

A+A-

Dicle Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eyüp Tanrıverdi başkanlığında, “Diyarbekir” temalı istişare toplantısı düzenlendi. Dicle Üniversitesi misafirhanesinde düzenlenen toplantıya, İl Kültür Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Kalkınma Ajansı temsilcileri, Veterinerlik, Fen-Edebiyat, İlahiyat Fakültesinden gelen öğretim üyeleri, şehrin tanınmış yazarlarından oluşan 24 kişilik nitelikli gönüllü ekibi katıldı.
 
SEMPOZYUM, PANEL VE ÇALIŞTAY
 
Doç. Dr. İrfan Yıldız’ın koordine ettiği ve yaklaşık iki saat süren “Diyarbekir” temalı istişare toplantısında kent için yapılması düşünülen sempozyum, panel ve çalıştay hazırlıkları için gerekli bilgi alışverişinde bulunulurken, özetle şu fikirler dile getirildi:
 
“Diyarbakır’ı manevi ve kültürel yönlerini tanıyıp, yaşayıp, tanıtımını yapmak lazımdır. Bunun için de gerekli sempozyum, panel ve çalıştay yapıp ona göre bir SWOT analizini çıkararak, ona göre eylem planının hazırlanması gerekir. Ortaokul ya da Lisenin bir eğitim öğretim yılında “Şehrimizi tanıyalım” adıyla yıl boyu anlatılacak bir dersin olması, aynı dersin diğer illerde de ilgili şehrin tanıtımı içerikli verilmesi. Diyarbakır’ın manevi yönünün İslam dünyasına tanıtımının yapılması için ünlü din adamlarının Diyarbekir’e davet edilmesinde fayda olduğu fikri ön plana çıktı. Şehirle üniversite arasında daha sıkı bir iş birliğinin geliştirilmesi. Diyarbekir Araştırmalar Merkezinin kurulması, Diyarbakır gazetecilik arşivi ve müzesinin oluşturulması. Bu hasbi çalışmanın bu şekilde devam edilmesinin sağlanması”
 
Toplantının sonuç bölümünde, bu işlerin daha düzenli ve disiplinli yürümesi için 7 kişilik bir Sekretarya ekibi oluşturuldu.
 

HABERE YORUM KAT