1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gönüller Bir Olsun Projesi ile 4 bin öğrenciye okuma seti
Gönüller Bir Olsun Projesi ile 4 bin öğrenciye okuma seti

Gönüller Bir Olsun Projesi ile 4 bin öğrenciye okuma seti

Diyarbakır Final Okulları "İlk Adımda Gönüller Bir Olsun" projesi kapsamında Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki bazı merkez, ilçe ve köy okullarına 4000 okuma seti hediye etti.

A+A-

Türkiye’de sayılı okullardan biri olan ve başarılı öğrenciler yetiştiren Final Okulları, hizmet verdiği toplumu tanıyan, toplumun ihtiyaçlarını bilen ve topluma karşı sorumluluklarının farkında olan ve bu amaçla da her yıl onlarca sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirip bu projelerin sponsorluğunu üstlenen bir özel okul zinciridir.

 

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının ilk sosyal sorumluluk projesinde  "İlk Adımda Gönüller Bir Olsun” dedi.


Proje kapsamında başta Diyarbakır/Lice, Silvan,Bağlar Kayapınar, Sur ilçesi olmak üzere Mardin/Nusaybin, Bingöl/Genç, Şanlıurfa/Siverek, Van/Çatak ilçesine bağlı ilçe ve köy okullarına 4000 okuma seti hediye ettik.

 

Proje kapsamında bizzat  hediyeleri paketleyip kendi eliyle dağıtımını yapan  Diyarbakır Final Okulları Kurucusu Şahin OTU, "İstedik ki; çocuk eğitime  ilk adımını attığında, bizimde karınca kararınca bir katkımız olsun. Bu konuda Final Okulları Genel Merkezi ile birlikte eğitime ilk adımı atan birinci sınıf öğrencilerimizin yanında olalım istedik. Bu projede, özellikle desteğini esirgemeyen ve sponsor olan kurucular kurulu başkanımız Sayın İhsan ÖZEN'e teşekkür ediyoruz. 


Yönetim merkezimizden gelen 4000 adet okuma setini Diyarbakır/Lice, Silvan, Bağlar Kayapınar, Sur ilçesi olmak üzere Mardin/Nusaybin, Bingöl/Genç, Şanlıurfa/Siverek, Van/Çatak ilçesine kadar birçok yere ulaştırdık. Seçtiğimiz okulları daha çok kırsal bölgelerde imkanları kısıtlı olan yerlerden seçip okullara bu kitapları ulaştırmayı hedef kıldık ve ulaştırdık. Kitap dağıtımlarını yaparken  oldukça duygulandık. Çocukların gözlerindeki ışıltı, o safiyane duygu ve onlara verdiğimiz mutluluk bizim için her şeye değerdi.

 

O yüzden, okuma setlerini kargo ile göndermek yerine bizzat kendimiz götürüp hediye ettik. Toplum olarak okumaktan başka bir çaremiz yok. Okumak bizim tek seçeneğimiz. Çünkü özellikle sanayi ve iş imkanlarının yetersiz olduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki çocuklarımızın okumaktan başka bir çaresi yok. 


Bunun ötesinde, gelişmiş ülkelere baktığımızda gelişmişliklerini eğitime borçlu olduklarını ve eğitime verdikleri öneme paralellik gösterdiklerini görürüz. Cehaleti yenmek istiyorsak, karanlığı yok edip ışık yakmak istiyorsak okumaktan başka bir çaremiz yok. Bugün bu insanların kalem tutması gerekiyor ve biz isteriz ki her insanın elinde kalem olsun.

 

Tek hedefimiz budur. İsteriz ki herkes etrafına ışık saçsın. Aydınlık olsun, karanlık olmasın. Son olarak; ben bu okulları gezdiğimde öğretmenlerimizin idarecilerimizin çok  zor koşullarda çalıştıklarını taşımalı eğitimle yaşadıkları zorluklara şahit oldum. Bazen birleştirilmiş sınıflar gördük, bazen çocukların imkansızlıklarını gördük. Gerçekten orada öğretmenlik yapmak çok zor...

 

Bizler, eğitim camiasındaki girişimciler olarak bu çocuklara katkıda bulunmalıyız. Zor koşullarda bu mesleği icra eden meslektaşlarımıza bir nebzede olsa katkıda bulunabilirsek, onların moral ve motivasyonunu yüksek tutabilirsek o kıt imkanlar içerisinde onların da bu işi sürdürmesine vesile olabilirsek ne mutlu bize. Ve ben tüm bu zorluklara rağmen canla başla çalışan öğretmenlerimize ve idarecilerimize candan, yürekten teşekkür ediyorum." dedi.  

 

Proje kapsamında Final Okulları Kurucular Kurulu Başkanı sayın İhsan ÖZEN'e, Final Yönetim Merkezimize, Kurucumuz Şahin OTU'ya, İlkokul-Ortaokul Müdürümüz Hasan USLU'ya, okullarla gönül köprüsü kuran Özkan ÇELİK'e teşekkür ederiz” diye konuştu.
 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler