1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gönül elçileri projesi tanıtıldı
Gönül elçileri projesi tanıtıldı

Gönül elçileri projesi tanıtıldı

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde 'Gönül elçileri' projesi tanıtıldı.

A+A-

DİYARBAKIR (İHA) - Diyarbakır'ın Dicle ilçesinde 'Gönül elçileri' projesi tanıtıldı.Aile Yaşam Merkezi konferans salonunda, Kaymakam Remzi Kattaş'ın eşi Fatma Kattaş koordinesinde Dicle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Başkanlığı Müdürü Melik Aslan'ın sunuculuğunda, daire amirlerin katılımıyla tanıtıldı.

Kaymakam Kattaş, gönüllü olmanın karşılıksız davranışta bulunmanın önemli bir erdem olduğunu, toplumun dayanışmasında üstlendiği role dikkat çekerek, yapılacak çalışmaların tümünde bir içtenliğin olması gerektiğini söyledi. Kaymakam Kattaş, Dicle ilçesinde 2,5 ay önce görev yapmaya başladığını, gönüllülük kavramının içini dolduracak şekilde çalışma yapma gayretinde olduklarını, yapılacak çalışmalarda da daire amirleri, memurlar, çalışanların tamamının ve vatandaşların bereberliğinde yapacakları gayret ve destekle, gönüllülükle, sorunların üstesinden gelinebileceğini ifade etti.

Fatma Kattaş ise, "Bizler tarih, kültür milli ve manevi değerlerimiz doğrultusunda, insana hizmeti, kendimize düstur edinmiş bir ecdadın torunlarıyız. Bu açıdan bizi biz yapan insani değerleri yaşattıkça, sevgiyi, şefkati, merhameti paylaştıkça güçlü bir toplum haline geleceğiz. Gönüllülüğün olduğu yerde sosyal bağlılık ve güven duyguları pekişecektir" dedi.Konuşmaların ardından 'Gönül elçileri' projesi tanıtıldı.

(ET-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT