1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gölcük'te dostluk rüzgarı
Gölcük'te dostluk rüzgarı

Gölcük'te dostluk rüzgarı

DİYARİNSESİ.ORG - Dün oynanan ve Diyarbakırspor'un 1-0 kazandığı Gölcükspor karşılaşması dostluk içinde geçti.

A+A-
Bugüne kadar aralarında hiçbir sorun yaşanmayan, maçları centilmence geçen, gerek Diyarbakır ve gerekse İzmit'te oynanan maçlardan önce ve sonra dostluk görüntülerinin konuşulduğu iki kentin takımları arasındaki dostluk Gölcükspor-Diyarbakırspor maçında da devam etti. Gölcükspor yönetimi ve taraftarları Diyarbakırspor'u en iyi şekilde ağırlarken,maçtan sonra da İzmit'te yaşayan Diyarbakırlı iş adamı Abdullah Eryılmaz tarafından tarihi Gölcük Ilıca tesislerinde Diyarbakırspor'a yemek verilerek kafileye jest yapıldı.
 
ERYILMAZ'DAN TAKIMA JEST
Bugüne kadar İzmit'e gelen Diyarbakır takımlarına ev sahipliği yaparak misafir eden ve zaman zaman masraflarını karşılayarak katkıda bulunan Eryılmaz, Diyarbakırspor'un Türkiye'nin her yerinde taraftar potansiyeline sahip olduğunu ifade ederek herkesin destek olması gerektiğinin altını çizdi.
Türkiye'nin her yerindeki Diyarbakırlıları takıma sahip çıkmaya davet eden  Eryılmaz,”Hemşerimiz sayın Feyzi İlhanlı tek başına elini taşın altına sokmuş durumda. Maddi ve manevi olarak örnek bir tutum sergiliyor. Diyarbakırspor'a sahip çıkmak hemşeri olarak hepimizin görevidir. Diyarbakır'ın her yerde  seyirci potansiyeli var. Bunun kıymetini iyi bilmek gerekir. İzmit ve Diyarbakır takımlarının dostluğu tüm şehirlere örnek olmalıdır. Sporun amacı sadece maç kazanıp kaybetmek değildir.” şeklinde konuştu. 
 
TEŞEKKÜRLER GÖLCÜKSPOR VE ERYILMAZ
Diyarbakırspor tarafından yapılan açıklamada ise hem Gölcükspor'a hem de iş adamı Abdullah Eryılmaz'a teşekkür edilirken, sezonun ilk galibiyeti takımı yalnız bırakmayan taraftarlara armağan edildi. Açıklamada,”Gerek takımımızı gerekse taraftarlarımızı centilmence misafir eden saygıdeğer Gölcükspor yönetimine, Gölcük halkına ve taraftarlarına teşekkür ediyoruz. Uzun yıllardan beri dostluk ilişkilerimizin olduğu Gölcükspor'a bundan sonraki maçlarda başarılar dileriz. Her zaman olduğu gibi yine yanımızda olan ve takımımıza yemek veren hemşerimiz Abdullah Eryılmaz'a da teşekkür ediyoruz. Diyarbakırspor,kendisine gönül verenlerin desteği ve sevgisiyle hak ettiği yere gelecektir. Takımımızı aldığı galibiyetten dolayı kutlarken, bu galibiyeti takımımızı desteklemeye gelen fedakar taraftarlarımıza armağan ediyoruz.” denildi.
 
d.bakir-izmit-dostlugu-(4).jpg
 
d.bakir-izmit-dostlugu-(3).jpg
 
taraftar-deplasman.jpg
 
diyarbakirspor-antrenman.jpg
 

HABERE YORUM KAT