1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gölcük'te dostluk rüzgarı
Gölcük'te dostluk rüzgarı

Gölcük'te dostluk rüzgarı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ile Gölcükspor arasında geçtiğimiz yıllarda başlayan dostluk ilişkileri önceki gün oynanan maçta doruğa çıktı. Büyükşehir,sahaya Marmara depreminde ağır kayıplar veren Gölcük'ün acısını paylaşarak çıkarken,ev sahibi ekip

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor, mücadele ettiği liglerdeki kulüplerle dostluk ilişkileri geliştirmenin sonuçlarını almaya devam ediyor. Önceki yıllarda 3.Lig'de beraber mücadele ettiği Gölcükspor'u Diyarbakır'da dostça ve kardeşçe karşılayan Büyükşehir, bunun karşılığını Gölcük'teki deplasman maçlarında almıştı. İki kulüp arasında kurulan kardeşlik bağları nedeniyle Gölcükspor, önceki gün sezon açılışı maçını Büyükşehir'le oynadı. Kamp çalışmalarını devam ettirdiği Kartepe'den Gölcük'e gelen Diyarbakır ekibi Gölcükspor yönetimi tarafından çiçeklerle karşılandı ve en iyi şekilde ağırlandı.

DOSTLUK  RESİM KARELERİNE YANSIDI
Gölcükspor'un 3-2 kazandığı maç da iki kulüp arasındaki dostluğa yakışır görüntülerle geçerken,kulüp yöneticileri arasındaki sıcaklık hem tribünde hem saha kenarında objektiflere yansıdı. Büyükşehir Belediyespor'lu yöneticiler,maçtaki sonucun değil dostluğun önemli olduğunu ifade ederek Gölcükspor yönetimine teşekkür etti. Başkanvekili İhsan Uğur,”Biz sporda dostluk,kardeşlik ve centilmenliğe önem veren bir camiayız. Gölcükspor da kardeş kulüplerimizden biridir. Bizim hiçbir camia ve şehirle sorunumuz yok. Gölcükspor'un teklifi üzerine bu maçı oynamaya gittik. Mükemmel görüntüler oluştu. Bu anlayışımızı bundan sonra da devam ettireceğiz.” dedi.

BÜYÜKŞEHİR'DEN ANLAMLI PANKART
Bu arada Büyükşehir Belediyespor'un sahaya,Marmara depreminde ağır kayıplar veren Gölcük ve Marmara bölgesinin acısını paylaşan pankartla çıkması da ayrıca alkış aldı. Maçın ev sahibi takım tarafından özellikle depremin yıldönümü olan 17 Ağustos'a denk getirildiği de vurgulandı.

HABERE YORUM KAT