1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gökyüzünden roket yağıyor
Gökyüzünden roket yağıyor

Gökyüzünden roket yağıyor

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden çatışmalarda kullanılan silahlardan atılan mermi ve roketler sivil yaşam alanları adeta yağıyor.

A+A-

Kent merkezine gelen mermilerin haddi hesabı olmazken, artık roketlerde düşmeye başladı.

 

Önceki gün ve dün Sur’dan kuş uçuşu yaklaşık 2-3 kilometre mesafedeki iki binanın çatısına roket düştü. Olayda yaralanan olmazken, insanların tedirginliği had safhaya çıktı. 


Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yoğun çatışmalar devam ederken, önceki gün ve dün Sur ilçesine komşu Yenişehir ilçesindeki iki binanın çatısına roket isabet etti. Roketin, Sur’da devam eden çatışmalarda atıldığı tahmin ediliyor.
 
Sur’a komşu ilçeye roketler düşüyor


İlk olarak önceki gün yaklaşık 3 kilometre ötede bulunan Yenişehir ilçesi Ofis semtindeki bir evin çatısına isabet eden roket dün de Yenişehir semtinde bir binanın çatısına isabet etti. Roketler, binada hasara neden olurken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı.
 
Vatandaş oldukça endişeli


Roketin düştüğü yerde detaylı incelemelerde bulunan polis, olayla ilgili geniş çapta soruşturma başlatırken, vatandaşlar bu durumdan oldukça endişe duyuyorlar. 
 
Hemen yakınında ilkokul bulunuyor


Görgü tanıkları, olayın ucuz atlatıldığını söyledi. Vatandaşlar, “Roket, her yere isabet edebilirdi. Bugün roketin isabet ettiği yerin yakınında bir ilkokul vardı. İlkokula isabet etseydi Allah muhafaza bir facia yaşanırdı. Bu savaşın bir an önce sona ermesi gerekiyor.  İnsanlar yaşanan olaydan dolayı büyük bir tedirginlik yaşıyor. Bugün oraya yarın bize ve başka yerlere isabet edecek” diye endişelerini dile getiriyorlar.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler