1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Gökalp'ten anadilde sağlık hizmeti açıklaması
Gökalp'ten anadilde sağlık hizmeti açıklaması

Gökalp'ten anadilde sağlık hizmeti açıklaması

DİYARBAKIR- Türk Tabipler Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nde psikolojik şiddet (mobbing) protestosunun 5. gününde ana dilde sağlık temasında işleneceğini belirterek, tüm kurumları

A+A-
Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nde 11 Mayıs tarihinde itibaren eylem kararı alan sağlık emekçileri, mobbing protestosu düzenlemeye devam ediyor.
 
Diyarbakır Tabip Odası, Pratisyen Hekimlik Derneği Diyarbakır Şubesi, Aktif Aile Hekimleri Derneği, Sağlık Emekçileri Sendikası ve Diyarbakır Eczacılar Odası tarafından ortak düzenlenen protestonun 5. gününde ana dilde sağlık temasında işlenecek.
 
 
15 Mayıs Kürt Dil Bayramı'na denk gelen eylemin 5. gününde ana dilde sağlık hizmeti teması işleneceğini belirten Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey üyesi Dr. Şeyhmus Gökalp, bir insan hakkı olan ana dilde hizmetin tüm kurumlarda yürürlükte olması gerektiğine dikkat çekti.
 
Gökalp, "Anadilde sağlık hizmeti almak, en doğal bir insan hakkıdır. Türk Tabipler Birliği'nin uzun yıllardır mücadelesini verdiği eşit, ücretsiz, ulaşılabilir sağlık hizmetlerinin bir gereği olarak, yurttaşların sağlık hizmetlerine ulaşabilmesi için anadilde sağlık hizmeti bir şarttır. Bu hizmetin tüm kurumlarda anayasal güvenceyle yurttaşlara sunulması gerekiyor" dedi.
 
 
(SA-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT